Zubní hygiena je velmi důležitá

Již mnohokrát se mluvilo o tom, že správné čištění zubů, ale i strava jsou velmi důležité pro náš celkový zdravotní stav. Ač to někomu může přijít jako naprosté bláznovství, přesto to ovlivňuje choroby srdce, cév, cukrovku, ale i plicní a revmatické onemocnění. Jsme vlastně takový velmi citlivý stroj, kde se snadno porouchá nějaká součástka a vyřadí nás to z provozu. Bohužel i lékaři se přiklání k tomu, že při orální infekci může dojít k infarktům nebo mozkové mrtvici. To samozřejmě není vše, ten výčet by byl daleko větší. Možná již ale jen toto je velký důvod k tomu, abychom se začali více zajímat o zubní hygienu a díky tomu, že dnes je možností daleko více, než kdysi bývalo, tak je to daleko snadnější.

Zubní nit vytažená z krabičky

Dentální hygiena je správný základ

Pravidelné zubní prohlídky jsou skutečně na místě a dokážou poté předejít různým problémům. Bohužel hned prvotní je, že si neumíme pořádně čistit zuby a masírovat dásně. Zřejmě je to i proto, že dříve se tomu moc nevěnovalo pozornosti a také nebylo tolik zubních produktů k dispozici. Rozhodně se vyplatí udělat něco pro své zdraví a navštívit například zubního dentistu https://www.2kdent.cz/dentalni-hygiena/, který poradí jak správně začít a úspěšně pokračovat v dentální hygieně. Ono to není jen o zubním kartáčku a pastě, existují mezizubní kartáčky a také nitě, které jsou naprosto skvělé. Dostanou se do mezizubních prostorů, ty jsou totiž místem, které je nejvíce ohrožené.

Dentální přístroje

Správná technika

Výrobky a kvalitní zubní produkty jsou jednou věcí, ale bez správné techniky se to rozhodně neobejde. Jenomže ta se nedá nikde vyčíst ani nastudovat, ta se musí naučit a nejlépe pod správným dohledem. Poté svoje zkušenosti můžeme předat svým dětem dohlédnout na jejich správnou zubní hygienu, což se skutečně vyplatí. Dalším důležitým krokem je zároveň správné stravování. Nikdo by neměl šetřit na vlastním zdraví a to platí v tomto případě dvojnásob.