Zorganizujte svou kabelku

Samozřejmě značně záleží na vaší povaze a vztahu k pořádku. Nicméně, alespoň určité míry přehlednosti a organizace může dosáhnout každá dívka či žena, postačí se řídit několika následujícími kroky.
 ruka na kabelce.jpg
Zcela zásadní věcí je výběr samotné tašky či kabelky, kterou si pořizujete. Víte-li, že byste ráda měla o vašich věcech přehled a dokázala je rychle nalézt bez nutného šmátrání a přehrabování, případně nutného vysypání obsahu, pak zainvestujte do větších modelů s dostatkem přihrádek a kapsiček. Prototypy, které nabízejí jediný velký prostor pro uložení všeho potřebného jednoznačně svádějí k vzniku nepřehledného nepořádku.
 
Dále je nutné ukládat své jednotlivé předměty v kabelce vždy na stejné místo, tedy do stejné kapsičky. Rozdělte si tedy prostor v ní kupříkladu na pracovní část, kde vždy naleznete diář, nabíječku na notebook či propisovací tužku a na kosmetickou část, kde budete mít uloženou řasenku, rtěnku, parfém, zrcátko a další nezbytnosti. Rozhodně se nevyplácí takovéto vzniklé zóny mísit. Vždy, než tedy vhodíte do tašky nějaký předmět, vezměte si o onu sekundu času navíc a zamyslete se, kde věc umístit.
rozsypaná kabelka.jpg 

Drobní pomocníci

 
Šikovnou pomůckou může být i zakoupení organizéru, který dokáže zkrotit i sebevíce nepřehlednou tašku. Stejně tak můžete ocenit i drobnou peněženku na mince, předejdete tak tomu, aby se vám mince povalovaly mezi ostatními věcmi. Věřte, že ve chvíli, kdy budete zběsile hledat mince do parkovacího automatu existenci tohoto drobného pomocníka oceníte. Užitečnou vychytávkou může být i karabina na klíč, opět tím předejdete kupříkladu tomu, aby vám povalující se ostré klíče podřely displej mobilního telefonu.
 
Dále je nezbytné provádět alespoň jednou za 2 týdny větší úklid. Vždy vyřaďte věci, o nichž víte, že je již používat nebudete, případně útroby vaší kabelky vytřete a vše opět pečlivě uskládejte. Nezapomínejte průběžně vyhazovat použité papírové kapesníky či projeté jízdenky.
 
Nebojte se tedy nepořádku v kabelkách, s trochou snahy nad ním můžete vyzrát i vy!