Zemědělcem snadno a rychle

Pokud patříte do skupiny lidí, která se sice narodila ve městě, ale duchem je stále na vesnici mezi poli a lesy, nevěšte hlavu. Vaše touhy mohou být splněny. Zajímavé je, že k tomu nebudete potřebovat ani vlastní, ani pronajatý pozemek, o technice mluvit už vůbec nebudeme. Ono taková investice do traktoru, kombajnu či dalších vymožeností ve vozovém parku je dost astronomická pro začátečníka i pokročilého.
koně na poli
Nebudeme chodit dlouho kolem horké kaše. Chcete zažít rok v zemědělství na vlastní kůži? Zkuste sáhnout po počítačové hře. V současné době jsou na trhu mnohé varianty, které vás naplno vtáhnou do hry. Tyto simulátory zemědělských a lesnických prací vám umožní vyzkoušet si vše, co by vás na venkově potkalo.

Očekávejte tyto činnosti:

1.       Kultivace půdy
2.       Setí
3.       Hnojení
4.       Sklizeň
5.       Těžba dřeva
6.       Řízení automobilů

Záleží jen na vás, zda budete ve svém zemědělském družstvu, farmě či vesnické usedlosti vlastnit i dobytek, slepice, prasata a ovce.  Mnoho zvířat sice na první pohled působí blahobytně, ale tvrdá realita může nastat, pokud se vám nepodaří sklidit dostatečné množství krmiva. Navíc je potřeba krmivo také uskladnit a připravit se na zimu.

Herní skupiny

Tyto simulace reality si nemusíte užívat jen samostatně, ale budete určitě rádi přizváni i do online skupin, které hospodaří společně přes internet. Na mnohých internetových stránkách těchto seskupení můžete proto najít inzeráty, v nichž se dozvíte, že se hledá například schopný zootechnik, traktorista a další.

Takto vyprofilované skupiny hrají většinou v módech simulujících tu nejtvrdší realitu, kdy je nutno pohlídat i kyselost půdy, druh hnojení a návaznost zemědělských prací. Vám se tím otevře i možnost vsednout do dnes již historických vozů a závratnou rychlostí 20 km/h se vrhnout do víru sezónních prací.
farmář na poli
Tento druh hry vás natolik pohltí, že přestanete mít pojem o čase, z minut se stanou hodiny a z hodin možná i celé dny a týdny, protože zemědělství není jen o pár hodinách denně, je to práce, která začíná brzo ráno a nezřídka končí dlouho po půlnoci.