Zdravotní přínos zelených rostlinek vypěstovaných ze semen konopí

Marihuana obsahuje řadu cenných látek a zatracovat ji kvůli narkotickým účinkům by bylo velmi nerozumné. Rostlina nachází bohaté využití nejen pro lidský organismus, ale je zároveň technickou surovinou pro textilní výrobu a další odvětví spotřebního průmyslu.

listy marihuany

Čím je rostlina prospěšná lidskému zdraví

Mozkový dopamin – dopamin je chemická látka, která se uvolňuje do mozkové tkáně vždy při navození klidu a pohody, kdy je organismus zbaven stresových podnětů. V těchto chvílích bývají lidé nejen méně stažení a svázaní, ale jsou zároveň více kreativní a zábavní. Je známo, že každý umělec potřebuje ke své tvorbě dostatečnou invenci a především klidné prostředí k tvorbě, tedy i dostatek dopaminu. Konopí tento stav navozuje a bylo zjištěno, že pomáhá i lidem postiženým dyslexií, kdy zvyšuje slovní zásobu, zlepšuje vyjadřování a podporuje i proces výuky.

Zrychlení metabolismu – v rozumných dávkách podávaný lék, jakým semena konopí a zelené rostlinky bezesporu jsou, dokáže urychlit metabolismus. Tím se lépe odbourává tělesný tuk a zefektivňuje proces snižování tělesné hmotnosti. Na základě vědeckých studií bylo potvrzeno, že podobnými účinky se může pochlubit celá řada rostlin, např. Ženšen, Maca, Pískavice řecké seno. Látky obsažené v těchto rostlinách podporují srdeční činnost, pomáhají detoxikovat tělo a zbavovat jej vápenitých usazenin v cévách a urychlují ozdravný proces. Zároveň lépe hospodaří s inzulinem, nedochází k jeho extrémním výkyvům, vlčímu hladu a podobným projevům, které mohou vyústit až v diabetes.

konopí

Divoké sny – Tradiční čínská medicína se opírá o jednu ze zásad, která tvrdí, že každý, kdo se v noci často probouzí a k ránu jej straší divoké sny, nemá v pořádku metabolismus zpracování potravy, trpí deficitem magnézia, anebo je sužován depresemi. Všechny tyto jevy mají za následek vypětí nervové soustavy, což souvisí i se spánkovou fází REM. Tomu se dá zabránit občasným podáváním malých dávek účinných látek tzv. canabinoidů.