Zabezpečte svůj dům před zloději

Detektory pohybu

Nejjednodušším zabezpečovacím zařízením jsou detektory pohybu napojené na světelný zdroj. V případě zaznamenání jakéhokoli pohybu pak světlo ozáří dotyčný prostor. Čidla pohybu jsou tak kromě odrazení zlodějů užitečná i pro ty z nás, kteří mají ve zvyku vracet se domů pozdě a hledat klíče na poslední chvíli. Naopak, pokud máte venkovního mazlíčka či bydlíte na rušné ulici, možná pro vás nebude vyhlídka neustále se rozsvěcejícího světla příliš lákavá. Na druhou stranu, neustálá přítomnost lidí či psí štěkafon by měly být při odpuzování nezvaných hostí minimálně stejně účinné.
   alarm systém

Alarmy

Jedním z nejznámějších zabezpečovacích systémů jsou alarmy. Ty nejjednodušší jsou prosté detektory pohybu se zabudovaným alarmem, který se spustí při narušení objektu. Dnešní systémy už toho ale dokáží daleko více než jen zaznamenat vloupání a spustit rámus. Moderní zařízení jsou vybavená sofistikovaným softwarem, který nejen dokáže rozlišit mezi různými typy potíží, jako je vloupání či požár, ale dokáže i lokalizovat i místo problému. Samozřejmostí je dnes také přímé napojení na policejní ústřednu, či možnost ovládat celé zařízení z mobilu. Při pořizování je tak důležité se rozhodnout, co od zařízení čekáte, jak velkou plochu potřebujete zabezpečit, a kolik jste do něj ochotni investovat. Od toho se pak bude odvíjet všechno ostatní.
 

Kamerové systémy

Na popularitě poslední dobou nabývají také kamerové systémy, dříve typické spíše pro veřejné objekty. Do objektu se umístí bezpečnostní kamera, která pak odesílá zašifrovaný signál na centrálu. Pokud jde o rodinné domy či byty, je nejčastějším přijímačem centrála bezpečnostní agentury. Ta pak v případě jakýkoliv potíží spustí zvukový a světelný alarm, a vyšle na místo policii. Kromě toho je v dnešní době mezi majiteli velmi populární možnost napojení kamer na internet. Díky tomu je možné si kdykoli zkontrolovat, co se ve vašem příbytku právě odehrává. To je výhodné nejen pro ochranu před vloupáním, ale i pokud vlastníte domácího mazlíčka. Buďte ovšem opatrní, většina agentur neručí za duševní újmu způsobenou sledováním štěněte cupujícího novou sedačku. 
 bezpečnostní kamera

Další zabezpečení

Kromě výše zmíněného samozřejmě existuje i mnoho jiných způsobů, jak svůj dům ochránit. Na trhu jsou v nabídce například elektrická kukátka, zvonky vybavené kamerami, a alarmy pro všechny myslitelné části domu. Při pořizování si nechte poradit, například ve specializovaném obchodě či od bezpečnostní agentury. Dražší, ale elegantnější variantou je pak nechat si v domě udělat bezpečnostní systém na míru.