Zabezpečovací firma Avast koupila AVG

Používáte na svém počítači kromě firewallu i antivirový program? Jaký máte ve svém notebooku, tabletu, mobilu ale třeba i netbooku zabezpečení? Doufáte, že je dostatečné, aby se vám nikdo nedokázal do počítače dostat?
antivirový program
Investujete do obrany svého počítače nebo tabletu a doufáte, že se k vám žádný virus nebo malware či vyděračský Ransomware nedostane? Nebo používáte obyčejný antivirus, který si do počítače nainstalujete zdarma? Myslíte si, že je možné, že můžete při běžném používání počítače narazit na některých stránkách na viry? Jak jste na tom se svou emailovou poštou? Třídíte ji? Otevíráte dokumenty, které nejsou vaše? Otevřete přílohu, kterou vám zaslal někdo neznámý?

–          Je důležité mít ochranu?
Jak velký pozor si dáváte na to, jakou poštu otevíráte a na jaké stránky chodíte? Myslíte si, že bezpečnost při pohybu na internetu podceňujete, nebo máte naopak pocit, že pokud se pohybujete jenom na ověřených a bezpečných stránkách, nemůže se vás tato hrozba nikterak dotknout?
bezpečnost s kódy

Kdy jste si nainstalovali první antivirový program?

Avast existuje jako zabezpečovací firma šifrovaných kódů už od počátku devadesátých let, na trhu je tedy třetí dekádu a těší se asi dvěma stům třiceti milionům zákazníků. Jste jedním z nich?

Avast poskytuje tři druhy ochrany:

–          Základní, která je zdarma, za její instalaci a vedení nic neplatíte

–          Střední, která je za poměrně nízký poplatek, a to na měsíc, rok nebo tři roky

–          Vysoká, která obsahuje nejvyšší možné zabezpečení, kontroly a ochranu o té nejlepší úrovni, je rovněž zpoplatněna a to o něco vyšší hodnotou, než je střední zabezpečení

Co se změnilo koupí AVG

Česká firma Avast koupila nizozemskou firmu AVG, čímž stouplo i procento uživatelů, a to na dvojnásobek. Nevýrazněji se projevují na trhu ve Spojených státech amerických, ale manažerské programy a vývojáři budou stále působit převážně v Česku.