Vyberte si svoje auto

Rozvětvené průmyslové odvětví = rozvětvená kategorie aut
Automobilky dnes nabízejí opravdu široké spektrum aut od těch nejmenších až po ty nejluxusnější limuzíny. A protože automobilový průmysl dnes patří mezi nejrychleji se vyvíjející odvětví, dozvídáme se každý týden nové informace o novinkách na trhu, o nových modelech a dalších plánovaných vozech. Pro snadnější orientaci se auta postupně začala rozdělovat do kategorií, podkategorií, skupin a tříd, které nám do nepřeberného množství nabídek vnášejí jistý pořádek a přehled. Nejčastěji automobily dělíme podle značek, rozměrů, spotřeby, výbavy a s tím vším související ceny.
černé audi
Kategorii vozů, označovanou jako rodinný vůz, si pořizuje většina domácností. A to především proto, že se do nich vejde celá rodina. Mívají velký zavazadlový prostor a interiér bývá pohodlný i pro pětičlennou rodinu. Jsou tak ideální nejen na výlety, ale i na delší dovolenou.
Stále žádanější jsou poslední dobou menší auta. Lidé jim dávají přednost zejména v městském provozu, a to proto, že jsou obratná a po městě se s nimi dobře nejen pohybuje, ale také parkuje. Mívají také velmi nízkou spotřebu. Jsou tak zcela praktická a v pohodlí a klidu vás dopraví všude tam, kam potřebujete.
předek bmw
Terénní vozy si zase vybírají ti, kteří mají rádi pocit bezpečí a jistoty. Jsou to automobily určené k jízdě nejen po silnici, ale i do lehkého terénu.
Stále více domácností si do dnešní doby pořizuje druhý vůz do rodiny, což je dnes pro mnoho z nás nutné. S jedním automobilem zkrátka jedna rodina nevystačí. Při výběru takového vozu většinou rozhoduje nízká spotřeba.

Vybíráte podle potřeby nebo barvy?
Automobily v českých domácnostech většinou vybírají muži. Ti uvažují racionálně a při výběru u nich v první řadě rozhoduje to, k jakému účelu bude vozidlo sloužit. Následně muži dávají přednost nejen nízké spotřebě, ale také vybavení a dalších doplňkových služeb. Ženy, ty většinou naopak vozy vybírají emocionálně, důležitý je pro ně vzhled a barva vozidla.