Výběr podlahové krytiny

PVC

Velmi snadná údržba, přijatelná cena a odolnost proti mechanickému poškození. Dokáže izolovat hluk, jsou voděodolné a výborné pro alergiky. Investice na položení podlahy nejsou tak nákladné a náročné jako je tomu například u keramické dlažby. Na výběr máte z mnoha barevných motivů. Není přírodním produktem, obsahuje chemické látky! Nehodí se do koupelen.

podlaha chodby
Plovoucí podlaha

Jednoduchá montáž. Působí útulněji než keramická dlažba a není tolik chladná. Vyšší pořizovací cena. Náchylná k poškození, a opravy jsou téměř nemožné. Není příliš v hodná do kuchyně. Do koupelny už vůbec ne. Pokud investujete do vinylové plovoucí podlahy, bude vám ji každý obdivovat. Působí opravdu přenádherným dojmem. Navíc v přírodních barvách dřeva dokáže udělat obyčejný obývací pokoj zajímavým a nevšedním.

Keramická dlažba

Vhodná do všech místností v domě. Dlaždice snesou větší váhové zatížení. Údržba je velice jednoduchá. Podlaha se vám bude lesknout i bez tuny lešticího přípravku. Horší už je čištění spár. Velký výběr vzorů a barev. Třeba mozaika je jedinečná a nádherná. Pořízení keramické dlažby, i pokládka, je finančně náročnou záležitostí. Musíte počítat se studeným povrchem. Pokud podlahu nechcete vytápět, v zimě se bez teplých ponožek nebo papučí zkrátka neobejdete.

huňatý koberec
Koberec

Pozitivum je rozhodně to, že vám chodidla neumrznout. Ať je zima nebo lét, podlaha se teplotně přizpůsobí. Koberec vám byt zútulní, jako žádná jiná podlahová krytina. Jednoduše ho doma položíte. Investice je podstatně nižší než u ostatních druhů krytin. Nevýhodou je vysoká náchylnost k zachycení různých bakterií a k rozvoji škůdců. Koberec nemůžete jednoduše setřít při ušpinění. Musíte se vyzbrojit kartáček a čisticími přípravky. A hlavně pevnými nervy!

Samozřejmostí je pořízení kvalitního vysavače. Bez něj to nejde.

Koberce s vysokým chlupem jsou sice nádherné, ale také mnohem náročnější na údržbu.