Vrata jsou naprosto důležitým prvkem

Pokud se chystáme teprve na stavbu garáže, tak musíme především počítat nejen s možným prostorem, ale také bude třeba se zaměřit na vrata. To samé platí v případě rekonstrukce staré garáže, kdy technologie, které máme dnes k dispozici, tak možná ani ještě nebyly v plánování. Vrata se zavírala ručně a byla tvořena z dostupného materiálu, který mnohdy nebyl dostatečně bezpečný. A když rekonstrukce, tak bude rozhodně pořádná a s moderní technologií. Garážová vrata musí být totiž v první řadě bytelná, pevná, bezpečná a přirozeně lze si naplnit s elektrickým pohonem svůj sen. Nevstávat od volantu a pohodlně si vrata otevřít a opětovně zavřít.nová vrata modrá

Dvakrát měř, jednou řeš

U garáže to platí dvojnásob. Výrobci garážových vrat nabízí několik jejich provedení a přirozeně každé má jiné požadavky na instalaci, ale i prostory. To samozřejmě jak uvnitř místnosti, tak před samotnou garáží. Dokonce je třeba na vjezd počítat i s větším stavebním otvorem, ale to je také otázkou volného prostoru. Je důležité se zaměřit na vjezd a výjezd, také si stanovit náklon střechy a volného místa, podle toho se budou vybírat vrata. Pokud si přece jenom nejsme jistí, tak je lepší přizvat na posouzení odborníky a mnohdy bude třeba vyrobit vrata pěkně na míru. Je jedno, zdali budou sekční garážová vrata nebo rolovací či nějaká jiná.
Co preferují zákazníci?nová vrata modrá

  • V první řadě vzhled vrat. Ačkoliv to je také velmi podstatné, pokud budou součástí domu. Potom skutečně musí designově ladit s prostředím. A nelze si vybrat nějakou jinou výstřední barvu, která se do prostorů rozhodně nehodí.
  • Cena je další věc, kterou zákazníci upřednostňují, a to není zrovna moc na místě. Levná vrata skutečně nemusí splňovat bezpečnostní prvky a navíc nemusí poskytnout ani dostačující komfort.
  • Kvalita provedených vrat je ale také žádaná a někteří si rádi za dobře odvedenou práci připlatí.
  • Kdo chce zažít ideální možnost ovládání, aniž by opustil vozidlo, bude vyžadovat funkčnost, která mu toto pohodlí rozhodně dopřeje.