USPOŘÁDEJTE PRO SVÉ PŘÁTELE ČAJOVÝ DÝCHÁNEK

Pozvat partu kamarádů na zahradní GRILOVAČKU, na víno či na táborák není nic neobvyklého. Uspořádat ale pro své přátele čajový dýchánek, to chce v dnešní době pořádný kus odvahy. Patrně poté budete totiž mezi svými známými trochu za blázna. NEVADÍ. Dopřejte si ten pocit. Být za blázna je skvělé, uvolňující a jako blázen můžete prostě uspořádat i čajový dýchánek.
podzimní listy
Zkuste to a určitě budete překvapeni, jak milé setkání se z toho vyvine a zažijete příjemné chvíle plné rozjímání a harmonie.
Čaj a jeho příprava může být totiž skutečný obřad a není třeba při tom nikoho obětovat, maximálně trochu horké vody, čajových lístků a jeden nostalgický podvečer.

Příprava takového dýchánku by neměla být nijak složitá. Začneme pořízením kvalitního čaje:
Zkuste třeba bílý čaj, o němž se tvrdí, že je to doslova čajový poklad, kdysi jej mohl pít jen čínský císař (v kvalitní prodejně s čaji jich určitě budou mít několik druhů, dle zemí, odkud byl přivezen a vypěstován.) Při výrobě tohoto čaje se používá pouze první lístek z každé větvičky a ten nejhořejší nerozvitý pupen. Název „bílý“ je odvozen od bílého CHMÍŘÍ, které je na povrchu čerstvých pupenů. Chutná jemněji než zelený a černý, nemá tak svíravou chuť a stejně tak jemně působí i na náš organismus.
 Říká se, že čaj bystří smysly a podporuje rozjímání a schopnost meditace, což vaši přátelé jistě ocení. Budete pozorovat, jak se z nich stávají mudrci a filozofové bez jediné kapky alkoholu. Nesmějte se! Vyzkoušejte!
květiny v džbánu
Při pití čaje bystese opravdu měli chovat obřadně. Předně – použijte tu nejkrásnější čajovou soupravu. Nápoj podávejte vždy horký, kdo by chtěl, může dosladit trochou medu nebo kapičkou citronu. Ten by vám ovšem v Japonsku a Číně určitě k čaji nepodali. Záleží na vkusu a chuti hostů.
Nejlépe uděláte, opatříte-li si spoustu polštářů, zapálíte v místnosti mnoho svíček a zapnete pouze tlumené světlo. Může hrát i tichounce hudba. Posedejte si, abyste si navzájem hleděli do očí.            A čajový obřad může začít!

Nezapomeňte také povědět něco o prospěšných účincích pití tohoto čaje:

 
·         Obsahuje antioxidanty a vychytává volné radikály
·         Chrání srdce a cévy
·         Působí protizánětlivě
·         Podporuje trávení
·         Obsahuje fluór – chrání před zubním kazem apod.
 
To už je přece spousta důvodů, proč musíte pro sebe a své kamarády pár konvic uvařit!

A ještě něco, nezapomeňte na čajové pečivo, nejlépe domácí tvorby!