Typy kolegů, co vám ničí život

O své nové práci si obvykle dohledáte maximum informací na internetu případně z jiných zdrojů. Co ale většinou téměř vůbec neřešíme, jsou kolegové. Ti ale bývají jednou z nejpodstatnějších záležitostí ovlivňující klima na pracovišti. Protože s nimi jsme v neustálém kontaktu a pokud to začne skřípat, musíme složitě hledat řešení. Pojďme se podívat, jaké typy kolegů vám mohou znepříjemňovat život.
práce s kolegou
·         psychopatická osobnost
Začínáme rovnou od té nejnebezpečnější povahy (nejen) kolegů. Pokud váš kolega vykazuje známky psychopatické osobnosti, je namístě se obávat. Tito lidé trpí naprostým narcismem. V práci to znamená, že není nikdo, kdo by dosahoval jejich kvalit, dávají své úspěchy neustále najevo a neobávají se použít jakékoli praktiky. Jsou velmi dobrými manipulátory a dokáží si na svoji stranu přetáhnout velké množství lidí. Dělají to mimo jiné tím, že na ostatní házejí špínu a nebojí se lhát. Ostatně lhaní patří mezi jejich přirozené vzorce chování. Ovšem ne vždy se chovají vůči vám otevřeně nepřátelsky, dost často se naopak chovají velmi přátelsky a přetvářka je jejich normálním projevem. Tady bývá dobrá rada drahá. Nezřídka celá situace končí výpovědí a výhrou toho silnějšího.  
tři kolegové
·         bezmocný pracovník
Také poměrně hojně se vyskytující povaha, ze které velmi často doslova šílí přímí nadřízení. Já jsem o tom nevěděl, nikdo mi to neřekl, nevím, jak to udělat atd. Toto jsou výroky, které používají téměř denně. Takovému kolegovi potom musíte neustále něco vysvětlovat a zdržujete se od práce. Jsou to lidé, kteří neumějí dělat svá rozhodnutí a potřebují mít na vše alibi, co kdyby něco pokazili a museli za to nést odpovědnost?
plánování práce
·         kámoš / kámoška
S těmito lidmi se toužíte bavit od samého počátku. Jsou velmi sympatičtí, s každým se znají, výborně vycházejí se šéfy. V čem tkví jejich tajemství? Určitě se s nimi vydáte někam na kávu či na večírek, kde z vás postupně vytáhnou veškeré informace, které využijí ve svůj prospěch. Nebo jen budou vědět všichni všechno a od koho asi?
Existují však další povahy kolegů, u kterých je třeba si dávat pozor. Nejlépe dělají ti, kteří jsou schopni se oprostit od vnášení osobních záležitostí do těch pracovních.