Tipy pro krásné vlasy

Závidíte ostatním dlouhé, lesklé vlasy plné života, ale ty vaše jsou spíše matné, bez života a s roztřepenými konečky? Možná jim nedopřáváte tu správnou péči nebo děláte některou z běžných chyb. Co podniknout, abyste si krásné vlasy mohla užívat také?
 Vysoušení vlasů
Správná péče
Produktů péče o vlasy je na trhu spousta. Ne všechny nutně potřebujete, proto je dobré se zaměřit na ty nejzásadnější. Mezi ně patří rozhodně šampon. Při jeho výběru buďte pozorní a vybírejte takový, který odpovídá typu vašich vlasů. Nemusíte za něj utratit tisíce a rovnítko mezi dražší rovná se kvalitnější vždy neplatí. Vyzkoušejte například více značek, abyste zjistili, co vám nejvíce vyhovuje. Nevíte si rady s určením typu vlasů? Zeptejte se své kadeřnice, ta vám poradí nejlépe. 
 
Neexperimentujte
Je zábavné střídat barvy a pokaždé oslňovat jiným účesem, ale vždy mějte na paměti, že tyto procedury jsou pro vlasy obzvlášť náročné. Domácí barvení či odbarvování vlasům také příliš nesvědčí a vždy je jistější nechat tyto úkoly na odbornících. To, že už je vašich experimentů na vlasech příliš, poznáte podle slábnoucích vlasů, jejich častějšímu vypadávání či nehezkému vzhledu.
 Dlouhé vlasy
Špatné zacházení
Prohřešků proti kráse vlasů je hned několik. Nedoporučuje se například chodit spát s mokrými vlasy. Vždy je vysušte fénem nebo nechte volně proschnout na vzduchu. Při fénování a žehlení vždy používejte ochranný sprej před teplem, vysoké teploty také nejsou pro vlasy vhodné. Hřívě škodí také příliš horká voda při mytí a časté umývání. Zkuste místo toho raději použít suchý šampon a další mytí tím oddálit. Vyhýbejte se také gumičkám, které mají kovové spoje. Mohou totiž způsobit lámání vlasů. Raději tak zvolte ty gumové. Pozor si dejte i při česání vlasů. Pokud se vám příliš cuchají, pročesávejte je pomalu a postupně. Zvolte také co nejšetrnější kartáč, nejlépe ten s přírodními hroty.