Tipy na to, jak se stát ranním ptáčetem

Blíží se léto a s tím i nová předsevzetí. Je dokázáno, že oteplení a změna ročního období v nás evokuje nové začátky a silné touhy po nějaké změně. Pokud jste se rozhodli, že se chcete naplno probudit ze zimního spánku a užívat si letní dny co nejefektivněji, pak budou následující tipy přímo na míru pro vás. Zejména pro ty z vás, kteří mají problémy se vstáváním.

budík v posteli

Přestože v zimě je normální vyspávat co nejdéle, vzhledem k tomu, že nikoho z nás nebaví vstávat do tmy a je velmi těžké nastartovat ranní rutinu, když svět okolo nás ještě spí, se změnou času na letní a s příchodem celého tohoto živého období, se dostavují přání, abychom byli schopni z postele vylézt o něco dříve a užili si každý den naplno.

Jak tuto změnu můžeme uskutečnit co nejvíce bezbolestně? Jaké triky nám mohou pomoci k tomu, abychom změnili své ranní návyky a přeorientovali se z nočních sov na ranní ptáčata?

ranní meditac

  • Otevřené okno. Začneme trochu prakticky. Pokud si necháte přes noc otevřené okno v ložnici, nejenže se vám díky dostatku čerstvého vzduchu bude krásně spát, ale ráno budete vstávat do skvěle vyvětrané místnosti a uslyšíte při troše štěstí i ranní ptačí koncert, který vás doslova vytáhne z postele.
  • Otužování a studené sprchy. Co vás skutečně nakopne k produktivnímu pracovnímu dni je ranní ledová sprcha. Otužování patří k největším trendům posledních let a neměli byste se bát jej ozkoušet. Pokud je vám ledová voda nepříjemná, začínejte postupně přecházet z vlažné na studenou.
  • Ranní čaj. Znáte matcha tea? Je mnohem zdravější než káva a zaručeně vás ráno probere. Patří do skupiny tzv. zelených potravin a dodá vám po ránu spoustu energie. Kde koupit matcha tea? Zavítejte na některý e-shop se zdravými potravinami a objednejte si svůj zkušební balíček ještě dnes. Už zítra ráno po vypití prvního zdravého energetizujícího čaje poznáte veliký rozdíl ve vaší rutině.