Tip na praktické spaní -postel s úložným prostorem 140×200


Ať už sáhnete při nákupu postele po jakémkoliv rozměru, musíte počítat s tím, že budete někam odkládat lůžkoviny, a že zabere značný prostor ve vaší ložnici. Postel je obecně považována za prostorově nejnáročnější nábytek v bytě, proto je mnohem výhodnější zvolit např. postel s úložným prostorem 140×200 nebo podobně řešené jednolůžko.
květiny v květináči

Postele s úložným prostorem vítězí na celé čáře

Jestliže byste vypsali anketu, které postele u běžné populace jednoznačně vedou, většina lidí vám bez přípravy odpoví, že s úložnými boxy a pochopitelně v patřičné kvalitě materiálu, tedy z masivu. V takovém případě zřejmě není o čem diskutovat, lůžko totiž plní dvě funkce v jedné a přiznejme si, že plocha několika čtverečních metrů, kterou zabírá, se zejména v malých bytech patřičně projeví.
Pro mnohé z nás je zkrátka mnohem přijatelnější mít lůžko ve vyšší poloze s úložným prostorem pod sebou, anebo při nižších výškách uplatnit alespoň výhody menších boxů pod matrací na stlaní lůžkovin.
Existuje několik typů otevírání úložných boxů
Boční otevírání – využívá se již mnoho let jak u manželských postelí, tak i jednolůžek, a je řešením nejoblíbenějším. Velice snadno horní hranu odklopíte, stačí otevřít u dvojlůžka jen jednu polovinu. Ideálním řešením jsou zejména u dětských postelí, kde je vnitřek lůžka vyplněn boxem na hračky a lůžkoviny.
podnos na posteli
Otevírání zepředu – může být řešeno u dvojlůžek jako samostatné pro každý rošt zvlášť, anebo pro oba současně. Jestliže se rošt otevírá jen z poloviny, manipulace je snazší, ale dochází k velkému namáhání matrací. Pokud je otevírání zepředu po celé délce roštů, matrace se sice neohýbá, ale vy musíte vynaložit značnou sílu ke zvedání roštu. Výhodnější je vždy boční otevírání z fyzikálního hlediska, kde zvedáte kratší vzdálenost ramene, jde totiž o princip rovnováhy na páce a působení sil.