Těšte se z bronzové pokožky i bez slunce

Sice je čím dál víc v kurzu alabastrová pleť, ale ty z vás, co si nedokážou představit život bez snědé kůže, přinášíme tip v podobě samoopalování.

V dnešní době je opalování na přímém slunci celkem nebezpečnou záležitostí a tak se spousta žen uchýlila ke zdravějším alternativám. Pokud s tímto druhem opalování ještě nemáte žádné zkušenosti, přinášíme vám podrobný návod jak postupovat.

opalování ve městě

1.       Začínáme peelingem

Peeling v tomto případě hraje klíčovou roli. Ten odstraní odumřelou kůži, která pak bude hladší a samoopalování bude jednotné a bez fleků. Po sprše se vyhněte hydratačnímu krému, který by mohl na pokožce vytvořit mastný film, díky kterému by samoopalovací krém špatně držel. Krém aplikujte pouze na sušší místa, jako jsou kolena, lokty, oblast krku. Pokud byste tento krok přeskočili, může se stát, že daná místa budou nakonec tmavší než zbytek těla.

krém na opalování

2.       Postupujte ze spod nahoru

S nanášením samoopalovací přípravku začněte u nohou a pomalu postupujte směrem nahoru. Přípravek roztírejte krouživými pohyby, stejně tak jako nanášíte tělové mléko. Čím více přípravku použijete, tím bude výsledný efekt na pokožce tmavší. Při aplikaci používejte speciální rukavici, díky které nebudete mít následně nepřirozeně oranžové dlaně. Pokud rukavici nemáte, po aplikaci si alespoň důkladně omyjte ruce horkou vodou a mýdlem. Poté si oblékněte tmavší oblečení a počkejte minimálně dvě hodiny, než se půjdete osprchovat.

 

3.       S oblékáním nespěchejte

Před obléknutím počkejte aspoň 10 minut, než se přípravek zcela nevsákne. Jinak byste si mohla samoopalovací krém rozmazat a ten by pak vytvořil na pokožce nevzhledné mapy.

 

4.       Se sprchováním to nepřehánějte

V době, kdy se rozhodnete samoopalovací přípravky používat, zkraťte pobyt ve sprše na minimum a nesprchujte se příliš horkou vodou, ta totiž barvu daleko snadněji vymývá. Na koupele v tomto období raději zapomeňte úplně.