Solární plachta vodu ohřeje i ochrání před nečistotami

Možná o tom ještě nevíte, a možná uvažujete, zda se vám taková koupě vůbec vyplatí. Řeč je nyní o solární plachtě na bazén. Jedná se totiž o skvělý způsob, jak propojit ochranu vody v bazénu před znečištěním, a zároveň přitom vodu příjemně ohřát. A to bez jakékoli spotřeby energie. A to je nabídka, která se rozhodně vyplatí. Tím spíše, že cena solární plachty ve srovnání s cenou klasické krycí plachty, není nijak výrazně vyšší.
obličej dívky nad hladinou
Hlavním úkolem krycí plachty na bazén je ochránit vodu v nádrži před znečištěním. Pokud si zvolíte takovou plachtu, která na váš bazén padne jako ulitá, takže po jejím obvodu po upevnění nevzniknou žádné mezery, kudy by dovnitř mohla proudit špína, bude voda takovou plachtou dokonale chráněná. To znamená, že byste měli dobu, kdy bude plachta svinutá, omezit vždy na nejnutnější minimum, aby nedocházelo ke zbytečnému zanášení vody prachem, pylem, hmyzem, listím a jinými nečistotami. Ideální proto je, svinout plachtu bezprostředně před započetím koupání a znovu ji rozvinout bezprostředně po jeho ukončení. Určitě není vhodné nechávat bazén odkrytý od rána až do večera, pokud víte, že se budete koupat třeba jen odpoledne. A jestliže vám manipulace s plachtou bude připadat namáhavá, pořiďte si speciální naviják, který vám tuto práci značně ulehčí.
bazén na zahradě vily
Nicméně vaše krycí plachta nemusí na bazénové vodě pouze nečinně ležet, ale může pracovat ve váš prospěch. Třeba tak, že bude vodu ve dne ohřívat a v noci bránit jejímu vychladnutí. Toho dosáhnete snadno tím, že si pořídíte solární plachtu na bazén, anebo v případě, kdy si necháte zhotovit plachtu na míru, tak ji necháte zhotovit ze speciální solární fólie. Díky takové plachtě můžete mít vodu v nádrži teplou jako čaj a koupání si tak ještě více užít, neboť je jasné, že v teplé vodě se vám bude relaxovat lépe, než v té studené.