Skleněné dveře


Skleněné dveře působí interiéru velice efektně a hlavně vzdušně. Tyto dveře jako jediné jsou schopné zachovat pocit spojeného prostoru v interiéru a zároveň zachovat soukromí. Češi ke skleněným dveřím ale nemají důvěru. Je to dáno hlavně tím, že se lidé u těchto dveří obávají například:
ü  jejich vysoké ceny
ü  náročné údržby
ü  že se snadno rozbijí
ü  ztráty soukromí
ü  snadné poškrábání
stín na zdi
Avšak skleněné dveře jsou ideálním designovým oživením interiéru. Mimo to jsou to právě skleněné dveře, které mohou být mnohem odolnější než běžné dveře ze dřeva. Rovněž obavy ze ztráty soukromí již nejsou na místě.  Svým zpracováním si skleněná dveře zachovávají vlastnosti, jako jsou dobré propouštění světla a odlehčení prostoru, ale zároveň zachovávají vizuální soukromí. Rovněž zvuky už nejsou u skleněných dveří na překážku.
dřevěné dveře

Použité materiály

Skleněné dveře jsou vyráběny například ze skla:
ü  pískovaného
ü  barevně tónovaného
ü  matného
ü  s dekorem
ü  z grafoskla
Dveře jsou vyráběny z vnitřního obvodového rámu z eloxovaného hliníku a dvěma skly, anebo deskou s povrchovým materiálem, jako je například dýha či lamino. Střed rámu může být potom buďto prázdný, nebo vyplněný extrudovaným polystyrenem. Tento extrudovaný polystyren je při výrobě dveří používán z toho důvodu, aby poskytoval dveřím dobré zvukové a tepelné izolační vlastnosti. Rovněž u skleněných dveří nehrozí žádné rozbití, či pořezání, neboť jsou standardně vyráběné z bezpečnostního kaleného skla. Toto sklo je mnohem pevnější a nárazuvzdorné než obyčejné sklo. Pokud již k rozbití skla ve dveřích dojde, sklo se rozpadne na malé tupé úlomky, které minimalizují riziko pořezání. Povrch samotného skla je navíc velice tvrdý, takže chrání dveře před poškrábáním a zároveň usnadňuje údržbu.

Cena skleněných dveří

Celoskleněné dveře dosahují cenové výše, za kterou běžně pořídíme i základní dveře s umělým či dýhovaným povrchem.