Retro styl je v módě

Puntíky, proužky, kosočtverce, mnohoúhelníky, znaky, kroužky nebo trojúhelníčky, to jsou jenom některé z nejčastějších motivů geometrických obrazců, které v módě nacházejí své místo. Byla jenom otázka času, než se tento trend prosadí i v něčem tak vzdáleném, jako je matematice móda.
muž u klády
Návrháři se těmito obrazci inspirovali už před desítkami let a přitom se nosí dodnes. Jedná se zkrátka o nestárnoucí styl, který už desetiletí označujeme za retro, a přitom o žádný retro styl vůbec nejde. Mnohoúhelníky jsou cool, proužky in, puntíky roztomilé. Zvláště na šatech se jedná o nádherné doplňující motivy k nudné jednolité barvě.

Nemohou být retro, když jsou stále v módě, ne?
Pravda je taková, že tahle móda nikdy není out. Pokud si na sebe vezmete něco s proužky, vzorováním, tečkami, puntíky nebo pravidelným vzorem, rozhodně si neuděláte ostudu – jedná se totiž o styl, který se osvědčil a používá ho každá generace.

–          Kárování
Jedná se o tradiční vzor, kterého je všude plno hlavně o Vánocích. Tento styl vzoru rezonuje právě vánoční atmosféru, a to už od poloviny padesátých let minulého století, sukně a kabáty, ale také kostýmkové kalhoty jich byly plné. Dnes se projevují zvláště na kabátech.
retro styl
·         Šaty
Letos se však káro objevuje i například na šatech, tuto módu známe někdy z poloviny šedesátých let až let sedmdesátých. Někdy jsou zdobeny bílými límečky jiné látky, jindy mají velké kapsy na bocích.

·         Svetry
Pokud máte vzorovaný svetr, nezapomeňte jej doplnit o jednoduché skinny kalhoty a kozačky s kulatou špičkou na mírném podpatku. Pokud máte na sobě jeden nápadný vzor, nekombinujte ho s dalším, stejně jako s barvami.

–          Puntíky
Ty nevyjdou z módy nikdy. V padesátých letech byly nejpopulárnější na šatech – a tato móda nestárne. Pokud máte svetřík s velkými puntíky, doplňte jej o bílé skinny kalhoty, pokud se jedná o svetr světlý s puntíky tmavými, vemte si k němu tmavé kalhoty, nejlépe úzké, do pasu a doplňte je o zavřené lodičky.