Relevantnost, nic a zároveň vše

Každému člověku na světě se jistě už stalo, že si ve svém hlubokém nitru sám pro sebe řekl, že mu jistá věc neleží na srdci tak moc jak by měla. Když na vás někdo mluví zrovna, když nemáte svoji náladu, neboť jste se špatně vyspali anebo jste měli špatný den v práci či ve škole, tak se sám sebe ptáte, proč. Relevantnost je vlastně cokoliv, co vás napadne. Je to subjektivní názor na danou věc či problematiku a nikdo vám tak vaši pravdu nemůže vlastně vymluvit. Důležité je si tedy uchovat ten svůj názor, to zajisté, ale nepodléhejte tomu, že si nenecháte do svého života vstoupit někoho jiného, který vám nastíní zase svůj subjektivní pohled na danou problematiku.

cíl

Jedině takto se totiž v životě někam opravdu posunete a to tím, že se budete nechávat inspirovat životy druhých a naslouchat tak dobře, abyste se něčemu novému přiučili. Celý život je jen sekvence uspořádaných problémů, které musíme překonávat. Podle toho, jak se s nimi vypořádáme, se bude odvíjet i zbytek našeho života. Je opravdu důležité o problémech mluvit a nenechávat je uvězněné ve svém nitru.

idk

Relevantní může být i názor na nejrůznější velké otázky v ohledu vzdělání a ostatních důležitých odvětvích života. Plno lidí se neumí rozhodovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a tak se stává, že na to v budoucím životě opravdu mizerně doplácejí, neboť po delším čase zjistí, že nejsou vlastně vůbec šťastní s tím, co dělají a jací jsou. Nedopusťte tedy, aby se něco podobného stalo i vám a udělejte pro to maximum. Ano, dá to trochu zabrat a stojí to hodně odhodlání, aby se člověk zvládnul opravdu rozhodovat podle svého úsudku, ale jak se o trpělivosti říká, růže přináší a ty za to pak opravdu stojí. Takže vždy myslete na budoucnost a mějte jasnou mysl o tom, co je pro vás relevantní a nenechte si to od nikoho jiného vzít.