Protřepat, nemíchat

Gin je dnes už tradiční destilát, jehož základem je destilace fermentovaného obilného sladu (nejčastěji ječného). To, co ho dělá zajímavým, jsou byliny, které se při další destilaci spolu s olejem z jalovce přidávají do destilačního procesu. Přestože ho máme spojený hlavně s Londýnem, jeho původ je v Nizozemsku a vyrobil ho univerzitní profesor, který hledal levné diuretikum pro použití při potížích s ledvinami.koktejl z ginu
Gin se kromě konzumace v čisté podobě nejčastěji používá k výrobě různých koktejlů. Pokud nechcete jeho chuť smíchat s jiným alkoholem, můžete si jej vychutnat v osvědčené a oblíbené kombinaci s tonikem.
Na destilaci tohoto nápoje je zajímavé také to, že různé značky používají svou kombinaci bylin, a tak je tento destilát velice bohatý na příchutě. Některý Gin má i citrusové nebo jasmínové aroma. Do jedné skotské značky se dokonce přidávají při destilaci okvětní lístky z damascenské růže a salátová okurka. Mezi ty nejlépe hodnocené se dostal i Gin z české produkce firmy Žufánek. Jedná se o exkluzivní a limitovanou sérii rukodělného produktu, kterého je k prodeji jen 600 lahví pro domácí spotřebitele a 600 lahví pro export. Každý rok je chuť obohacená jinou zvláštní příchutí, jako je například bylinka šanta kočičí, ománské kadidlo nebo ginkgo biloba.lahve s alkoholem
Po celém světě je známý koktejl Martini, na kterém je závislý knižní a filmový hrdina James Bond. Původ koktejlu není tak úplně jasný, ale jeho objevení si přisvojuje mnoho zemí. Příprava je velice snadná a jde to i doma, a to velice rychle.
Potřebovat budete:
• 5,5 cl ginu
• 1,5 cl suchého vermutu
• pár kostek ledu
• olivu nebo spirálku z citronové kůry
Gin a vermut se v mixovací sklenici smíchají spolu s kostkami ledu a přelijí přes sítko do koktejlové skleničky a ozdobí se jednou nebo více olivami (nebo spirálkou z kůry) na napichovátku. Podáváme bez brčka.