Proč regresní terapie nefunguje


I dnes se najdou lidé, kteří věří, že život, který právě prožíváme, není našim prvním. Kdysi jsme byli někým jiným, a to, co jsme tehdy zažili, nás může ovlivňovat https://www.databazeknih.cz/knihy/manazerske-dovednosti-jak-ovlivnovat-druhe-306667 ještě nyní. Vzpomínky na minulý život může podle nich zpřístupnit regresní terapie Hlubinná regresní terapie, kde si za pomoci hypnózy a podobných technik vzpomeneme, co jsme kdysi zažili, i na zážitky, které na nás mají dosud podvědomě vliv.
žena a ciferníky
Již při zběžném pohledu je jasné, že je to naprostý nesmysl, a to hned z několika důvodů. Předně je tu fakt, že dnes známe způsob, jakým jsou vzpomínky uchovávány. Víme i přesně, kde. Jedná se jednoduše o elektrochemické propojení neuronů v určité oblasti mozku. To samozřejmě není stálé, ale časem se poněkud mění. I to je důvod, proč si události nepamatujeme přesně tak, jak se staly.

Tuto skutečnost mimochodem znají policejní vyšetřovatelé na celém světě, když vyslýchají očité svědky nějaké události. Prakticky všechny výpovědi se budou v několika detailech lišit, a čím více času uplynulo, tím větší ty odlišnosti budou, i když ti lidé jsou přesvědčeni, že se to stalo právě tak, jak si to pamatují.

Jak to souvisí s minulými životy? Vzhledem k tomu, že jsou vzpomínky fyzicky uloženy v mozku, je nemožné je přenést mezi jednotlivými životy. I kdyby naše vědomí skutečně žilo vícekrát, vždy začne s naprosto čistým štítem. Proto také není možné, aby nás tyto vzpomínky ovlivňovaly, byť na podvědomé úrovni, protože zkrátka neexistují.

Dále je zde ten fakt, že ani jeden z oné spousty lidí, kteří touto terapií prošli, nepřinesl žádný historický objev. Nepodali archeologům či historikům zprávu, jak se v té době žilo, co například byly hlavní součásti jejich stravy, nic takového, co by se dalo prokázat.opuštěný starý byt

U těch, co tvrdí, že žili v novější době a zemřeli například během druhé světové války, zde by stačilo uvést jméno a nebylo by tak těžké jej porovnat s historickými záznamy.

Vězte tedy, že se skutečně jedná o podvod a ti, co jej provozují, vás obvykle jen chtějí připravit o peníze. Nic víc v tom není.