Proč drahý mobil?

Každý novější smartphone zvládá vlastně všechny funkce, co ty dražší kousky. Když nabízí něco navíc, mnoho lidí, co si tento mobil koupilo, vůbec netuší, že takovými funkcemi vůbec jejich mobil disponuje, nebo nemají důvod jich využívat.

Věčný souboj IPhone proti Androidu. Ano, IPhone je daleko lepší než jakýkoliv Android pod 15 000 korun. To ale neznamená, že tyto mobily jsou špatné a k ničemu. Myslím, že v dnešní době většině lidí bohatě stačí mobil třeba za 4 000 korun.
srovnané mince

Sám mám takto drahý telefon a stěžovat si nemůžu. Pokud se vám pokazí po dvou letech, nebudete ani moc naštvaní, jelikož to nebyla taková investice. Zatímco mobily dražší… u nich takováto porucha, nebo krádež hodně zamrzí.

Zajisté je zrovna tohle každého věc a pokud si koupí mobil za 20 nebo 5 tisíc, může mi to být jedno. Chci však upozornit na to, že mnoho lidí má drahé mobily, jen aby ty drahé mobily měla, nebo, ještě hůř, mají tyto mobily, protože si myslí, podle reklam, že ty levnější kousky jsou špatné, poruchové a nedostačující. To však vůbec není pravda, a i ty nejlevnější smartphony dokáží většinu toho, co ty nejdražší.

Neříkám, že někteří nedokážou využít plný potenciál těchto drahým zařízení, je jich však daleko menší počet než lidé, kterým by stačil mobil levnější.
displej iphone

Jaké jsou tedy ty největší výhody drahých mobilů? Většinou mají výborný fotoaparát, daleko lépe zvládají multitasking, náročné hry a také mají vyšší kapacitu baterie. Bývají také vyrobeny z kvalitnějších a pevnějších materiálů, aby více vydržely. Mají také lepší ochranná skla. V této cenové kategorii se dále investuje do lepších pozorovacích úhlů, lepších barev, dobrých repráčků. 

Opravdu lidé potřebují takovéto věci? Nestačí prostě plastové tělo, trošku horší zobrazovací úhly, nebo foťáky, které jsou lepší, ale pokud opravdu chcete fotit, pořídíte si prostě fotoaparát.