Přijít o zaměstnání je velmi bolestné

Když přijdete o zaměstnání, je to velmi nepříjemné. Jednak se Vás to pochopitelně dotkne hlavně po finanční stránce. Podpora v nezaměstnanosti je poměrně krátkodobá a ještě nedostačující. Není divu, že člověk se bojí toho, že nebude mít na úhradu základních potřeb jako je nájem a jídlo.
Ano, v lepším případě člověk dostane nějaké to odstupné, ale obvykle se jedná o dvou až tříměsíční odstupné. Vyšší odstupné už je spíše vítaný a vstřícný nadstandard.
internet kolem světa
Další zdrcující skutečnosti je to, že člověk si najednou připadá naprosto odepsaný a zbytečný. Je to trochu paradoxní, že člověk své sebevědomí a lidskou hodnotu hodně měří v kontextu své ceny na trhu práce. Pro pocit zdravé lidské důstojnosti je mít stabilní zaměstnání velmi důležité a jeho ztrátu člověk vnímá velice bolestně.
 

Hledat novou práci co nejdříve

Člověk si hned začíná hledat novou práci. Využívá k tomu nejčastěji internet a portály jako například práce nebo jobs a podobné. Tam je sice celá řada pracovních nabídek, ale pokud hledáte specifické pracovní nabídky, je vhodné hledat přímo na webových stránkách společností, firem a organizací. To se týká jak ziskového tak neziskového sektoru. Volná pracovní místa na svých webových stránkách inzerují jak firmy, obchodní řetězce, tak nemocnice, obecní úřady, sociální služby. Často jsou to inzeráty, které ani v nabídkách personálních portálů nenajdete, proto je dobré práci hledat i přímo na webových stránkách.
Kde konkrétně je hledat? Mnohé stránky mají přímo záložku kariéra. Pokud ji nemají, obvykle najdete v záložce „o nás“ nebo „novinky“. Obecní a městské úřady pak mají nabídku práce uvedenou v úřední desce.
čaj u pc
Samozřejmě při hledání práce je užitečné a prospěšné jednotlivé způsoby kombinovat. Zvýšit své možnosti je vždycky žádoucí. Hlavně si však důvěřujte a nepropadejte malomyslnosti při prvním neúspěchu.