Pokušení v podobě cukru


Ač se to nezdá, tak cukr je taková neviditelná past, která na nás číhá snad úplně všude, i tam, kdybychom ho rozhodně nečekali. No řekněte, kdo by ho hledal například v šunce. Kdo o složení a vůbec výrobě nic neví, tak rozhodně ne. Když se zamyslíme do větší detailů, tak na snídani chléb, k obědu přílohy, svačina – to jistí káva nebo čaj s dortíkem a přece džus je ideální na zapití. V tuto chvíli jsme dostali do svého těla neuvěřitelné množství cukru a tělo to nedokáže správně zpracovat. Není divu, že se to musí odrazit na naší hmotnosti. Bohužel tělo není nastaveno tak, aby si s větším přínosem cukru poradilo, spíš si poradí s nedostatkem.

dezert

Cukrovka se tiše raduje

To všechno má samozřejmě dopad na zdraví jedince. Bohužel je to častou příčinou i samotné cukrovky. Když je totiž v těle příliš mnoho cukrů, tak inzulinové receptory pro přesun z krve do buněk se otupí a jsou plné k prasknutí. Není místo pro další přísun, pak samozřejmě cukr zůstává v krvi a to se projeví při odběrech a následné kontrole. Ale také je to příčinou, proč přibíráme hlavně v pase a nekontrolovatelně tloustneme. Na řadu přichází dietní program s omezením sacharidů, ty by se měly objevovat v řádu pouhých 30 %. Také nám může pomoci produkt Sibutramine, který je ve světě známý jako léčebný přípravek, který dokáže bojovat, a to velmi statečně a úspěšně s nadváhou. Pak by cukrovka skutečně neměla šanci. Jenomže otázkou je, jak moc se jedinec chce vrhnout do změny, která mu přinese výsledky.

cuktr

Tobolky https://www.lekarna.cz/enterol-10x250mg-tobolky/ to samy nezvládnou

Je bláznivé spoléhat na to, že budeme polykat léky a vše se srovná. I samotní lékaři nařizují zvláštní dietní program a tobolky budou pouze podpůrnou berličkou. Vyvolají pocit sytosti a komunikují s mozkovým centrem. Bez úpravy jídelníčku a tak zařazeného pohybu, se výsledky moc nedostaví. Takže určitě je třeba nahradit bílou mouku za jiné možnosti. Přílohy snížit na polovinu a vyhnout se rafinovanému cukru obloukem, naštěstí jde nahradit jiným sortimentem. Zásadní bude i pohyb a začít se dá chůzí s hůlkami. Takže nic nebrání v boji s cukrem, vítězství je na dosah.