Pokušení v podobě cukru

Ač se to nezdá, tak cukr je taková neviditelná past, která na nás číhá snad úplně všude, i tam, kdybychom ho rozhodně nečekali. No řekněte, kdo by ho hledal například v šunce. Kdo o složení a vůbec výrobě nic neví, tak rozhodně ne. Když se zamyslíme do větší detailů, tak na snídani chléb, k obědu přílohy, svačina – to jistí káva nebo čaj s dortíkem a přece džus je ideální na zapití. V tuto chvíli jsme dostali do svého těla neuvěřitelné množství cukru a tělo to nedokáže správně zpracovat. Není divu, že se to musí odrazit na naší hmotnosti. Bohužel tělo není nastaveno tak, aby si s větším přínosem cukru poradilo, spíš si poradí s nedostatkem.

dezert

Cukrovka se tiše raduje

To všechno má samozřejmě dopad na zdraví jedince. Bohužel je to častou příčinou i samotné cukrovky. Když je totiž v těle příliš mnoho cukrů, tak inzulinové receptory pro přesun z krve do buněk se otupí a jsou plné k prasknutí. Není místo pro další přísun, pak samozřejmě cukr zůstává v krvi a to se projeví při odběrech a následné kontrole. Ale také je to příčinou, proč přibíráme hlavně v pase a nekontrolovatelně tloustneme. Na řadu přichází dietní program s omezením sacharidů, ty by se měly objevovat v řádu pouhých 30 %. Také nám může pomoci produkt Sibutramine, který je ve světě známý jako léčebný přípravek, který dokáže bojovat, a to velmi statečně a úspěšně s nadváhou. Pak by cukrovka skutečně neměla šanci. Jenomže otázkou je, jak moc se jedinec chce vrhnout do změny, která mu přinese výsledky.

cuktr

Tobolky to samy nezvládnou

Je bláznivé spoléhat na to, že budeme polykat léky a vše se srovná. I samotní lékaři nařizují zvláštní dietní program a tobolky budou pouze podpůrnou berličkou. Vyvolají pocit sytosti a komunikují s mozkovým centrem. Bez úpravy jídelníčku a tak zařazeného pohybu, se výsledky moc nedostaví. Takže určitě je třeba nahradit bílou mouku za jiné možnosti. Přílohy snížit na polovinu a vyhnout se rafinovanému cukru obloukem, naštěstí jde nahradit jiným sortimentem. Zásadní bude i pohyb a začít se dá chůzí s hůlkami. Takže nic nebrání v boji s cukrem, vítězství je na dosah.

Štítky: