Outdoorové aktivity pro každého

Připravit pro děti venkovní zábavu je mnohdy pracné, ale většinou velmi jednoduché. Záleží ovšem na tom, o jak staré děti se jedná. Čím menší, tím práce jednodušší. Platí tohle pravidlo i se vzrůstajícím věkem? Pro větší děti je složitější najít zábavu? A co už dospělé děti? Co když se dospělí chtějí také bavit venku?

Nechtějí ale zabřednout do fotbalu, volejbalu a dalších tradičních činností. Mají nějaké možnosti? Co takhle vyrazit do outdoorových center a vyzkoušet si mnoho netradičních disciplín. Některé jsme vybrali pro ukázku.
dítě a lanové centrum
Nízká a vysoká lana
Důvěra a rovnováha jsou základem úspěchu pár centimetrů i metrů nad zemí. Tato aktivita prověří každého. Na cvičných lanech pár decimetrů nad zemí si vyzkoušíte, zda jste schopni zkoordinovat své pohyby a třeba i důvěřovat tomu, kdo vás jistí ze země. Když se přesunete do výšin, třeba i po provazovém žebříku, začne jít do tuhého, neboť strach z výšek pohltí nejednoho odvážlivce.
Jde o to se překonat a udělat ten první důležitý krok do neznáma, zapojit nohy i ruce a doslova prověřit i ty svaly, o kterých jste neměli ani tušení. Pocit hrdosti na sebe sama je po úspěšném zakončení úkolu k nezaplacení.

Střelba z luku
Něco tak primitivního jako výstřel z luku do terče nemůže zabavit na příliš dlouho. Mnoho z nás přeci zkoušelo v dětství napnout gumu mezi prohnutou větev a vystřelit. Moderní luky jsou ovšem o něčem jiném. I tak budete šílet radostí, když se váš šíp přiblíží co nejblíže ke středu terče.
hráč paintballu
Paintball
Přechod od počítače do terénu. Především pánové se v této aktivitě vyžívají. Mnohokrát ji určitě potrénovali u počítače a nyní mohou beztrestně prověřit své kamarády či dokonce možná i drahé polovičky. Zbraň na kuličky v ruce, vysoká míra natěšenosti a zároveň i trocha toho přirozeného strachu. Vystřelit, ale rychle se zase ukrýt a dosáhnout cílového bodu nebo ukrást vlajku soupeře co nejdříve. Vyplatil se trénink u počítače?