Ocenění českých podnikatelek

Jaké je poslání ženy? Rození a výchova dětí, práce v domácnosti a v kuchyni, péče o manžela. Poslání ženy matky je zajisté krásné a pro zachování rodu nutné, ale manželství a rodičovství už v současné době není jediný způsob, jakým se žena může realizovat.
poháry šampiónů
Ženy jsou velmi komunikativní. V tomto se nachází významný profesní potenciál. Ženy jsou například skvělé obchodní zástupkyně, učitelky, sociální pracovnice, psycholožky, advokátky, asistentky, diplomatky, ale například také podnikatelky. Protože úspěch podnikání spočívá především v úspěšné komunikaci.
Před devíti lety založila Helena Kohoutová projekt Ocenění českých podnikatelek.

Kategorie soutěže

Každoročně jsou oceňovány ženy podnikatelky a to hned v několika kategoriích.
1. Česká podnikatelka, která firmu vlastní a řídí. Toto ocenění má tři kategorie podle velikosti firmy (malá, střední a velká firma) a v každé kategorii je udělováno první, druhé a třetí místo.
2. Cena ČSOB – výjimečná podnikatelka
3. Cena za výjimečný růst firmy (pod patronací Microsoft)
4. Cena za inovativní řešení (pod patronací České Pojišťovny)
vystavené trofeje
Ceny vyhlašuje odborná porota, záštitu projektu poskytuje Ministerstvo průmyslu a České republiky.
Aby se žena podnikatelka mohla přihlásit do soutěže, je nutné, aby splňovala tyto podmínky
· byla česká občanka
· byla 100% majitelkou společnosti v období, které je hodnoceno
· její společnost má roční obrat od 10 milionů výše

Ženy obvykle nominuje odborný garant na základě finančních analýz, ale žena se může do soutěže přihlásit i z vlastní iniciativy.
Pokud se žena stane vítězem, může se přihlásit až za další tři roky.

Samozřejmě vítězství znamená pro společnost, kterou žena vede velkou prestiž, ale posláním soutěže samozřejmě je samozřejmě vyšší.
Jedná se o to podporovat transparentní podnikání, společenskou zodpovědnost žen, podporovat ženy, jejich inovativní řešení, ekonomický růst, propojení podnikatelek díky Registru podnikatelek, který má za cíl nové obchodní možnosti.