Nečtete = nevyděláváte!

Vymýšlíte stále nové a nové triky a nemůžete přijít na to, kde je chyba a proč vám váš byznys stále nevydělává dostatek peněz. Třetí rok makáte na svém snu, máte pocit, že jste dali do svého podnikání celý život, svoji duši. Ale stále nevyděláváte.
Napadlo vás někdy, že jedním z důvodů, proč stále nevyděláváte, je to, že nečtete? Ano, myslím to vážně.
zvýrazňovač na knize
Pokud nečtete, znamená to, že se nevzděláváte. A to, že se nevzděláváte, znamená, že se nerozvíjíte nad rámec toho, co jste se naučili ve škole nebo v zaměstnání. Říkáte si, že ve škole jste také nečetli a v práci už vůbec ne. Ale není tomu tak. Každý den jste ve škole četli, dostávali informace a trénovali hlavu. V práci jste určitě museli také číst. A pokud se u vás ve firmě nic neměnilo, tedy jste nemuseli číst a učit se nic nového, tak by mě moc zajímalo, jaká to byla společnost.

Vraťme se tedy, proč byste nevydělávali, když byste nečetli. je to jednoduché. Pokud čtete a vzděláváte se, získáváte ohromný náskok před vlastní konkurencí. Každá kniha, kterou si vyberete a přečtete vás může posunout a posune vpřed. Každý názor z každé knihy vás obohatí. Věřte, že v knihách jsou schovaná opravdová moudra. A jak je obecně známo. Čím více informací máte, tím lépe a kvalifikovaněji se dokážete v životě i v byznysu rozhodovat.

Samozřejmě záleží na tom, jaké knihy máte rádi a co rádi čtete. Jedno vám řeknou rovnou: čtěte jakékoli knihy! Nicméně, pokud si můžete vybírat, čtěte knihy, které vás budou rozvíjet nejen v osobní sféře, ale také v podnikatelské. Uvedu několik bestselerů, které bych vám ráda doporučila ke čtení:
·         Robert T. Kiyosaki: Bohatý táta, chudý táta
·         Kim Kiyosaki: Bohatá žena
·         Richard Koch: Pravidlo 80/20
·         W. Chan Kim, Renée Mauborgne: Strategie modrého oceánu
·         Jason Fried, David Heinemeier Hansson: Restart
 čtení na gauči
Mám vyzkoušeno, že každá kniha mi něco přinese a najdu v ní nějaké nové informace a poznatky, které mi pravidelně pomáhají najít cestu k dalších správným krokům v mém byznysu. Zkuste také více číst. Třeba místo sledování zpráv, které jsou plné negativních a podprahových informací.