Nahradí nás stroje v zaměstnání?

Kdysi nepředstavitelná teorie ve filmech nyní se pomalu stává skutečností. Stroje nás pomalu a jistě začínají nahrazovat v různých oborech a funkcí. A pokud si myslíte, že nepracujete manuálně tak se to Vás netýká tak se přestaňte radovat. Stroje mohou být nasazeny na jakoukoliv pozici. A proč? Nepotřebují nemocenskou, dovolenou, mohou pracovat bez přestávky i čtyřiadvacet hodin denně a neodmlouvají. Byla to hlavně lenost, která nás donutila neustále vymýšlet různé stroje a programy pro zjednodušení naše práce. Proto už některé moderní továrny jsou automatizované a lidské ruky zde není při výrobě potřeba.

robotické rameno

Cena je velký milník

 

Co si budeme vykládat, všemu vládnou peníze. A pro i zde jde o cenu. Výroba těchto strojů, které mají nahradit lidskou práci, stojí velmi velké peníze, a proto se stále vyplatí používat lidskou sílu. Ale nebude tomu tak stále. I cena za tyto stroje klesá. Proto to je jen otázka času, kdy se k těmto strojům uchýlí i firmy pro které je lidská síla levnější. A zde i možné to srovnání člověk versus stroj. Lidský jedinec nemá pouze plat, ale je potřeba za něj platit různé odvody státu, pracovní efektivita, možnost úrazu. No a stroj Vám bude klidně pracovat přesčas, nechce zvýšit plat, nemarodí mu děti a nestávkuje, protože chce lepší podmínky v práci.

umělá a lidská

Znalost už není na prvním místě

 

Pracovní pozice vznikají a jiné zanikají. Proto už Vám nebudou dostačující znalosti ze školy a je potřeba se neustále vzdělávat. Ale také přizpůsobit se novým trendům a kdo tohle nezachytí, bude mít v budoucnu velký problém. Ale než znalost bude pro Vás do budoucna velmi důležitá kreativita. A to kreativně přicházet na vlastní řešení. A ne si jen hloupě zapamatovat poučky. A právě kreativnímu smyšlení bychom měli učit i našim dětem, aby to měli v tomto světě plném strojů úspěch.