Levné ubytování v Praze můžete spojit s prohlídkou pražských mostů

Levné ubytování v Praze Ubytovny Praha můžete pojmout velkolepým způsobem. Že je Praha stověžatá, víme z textu zlidovělé písně, a že tu na jedné z mostních konstrukcí roste rozmarýna, se zpívá v jiné lidové skladbě, která je dokonce součástí osnov hudební výchovy školní výuky.kaskáda pražských mostů

Vydejte se s námi za nejznámějšími pražskými mostními konstrukcemi

Zpravidla prvním mostem, který se turisté, mířící do Prahy, rozhodnou navštívit, je stavba ze 14. století, jedna z nejznámějších na celém světě. Karel IV by byl dnes pravděpodobně udiven, kdyby mohl spatřit dalších osmnáct konkurentů, které oba břehy Vltavy spojují. Pojďme zavítat na nejznámější z nich:
Štefánikův – je to jedna z nejvyužívanějších a nejznámějších pražských spojnic břehů Vltavy – tato propojuje Letenský tunel s opačným břehem (mj. obchodním domem Kotva a náměstím Republiky). Byla dokončena v průběhu poválečného budovatelského období na počátku 50. let. Stavba v sobě nese prvky funkcionalismu a počátků socialistického realismu. Most byl postaven na místě původní řetězové konstrukce z doby Rakouska-Uherska a v té době, na konci 19. století, byla tato oblast pouhou okrajovou částí Prahy.
Z Čechova mostu se dostanete přímou spojkou Pařížskou ulicí na Staroměstské náměstí. Na opačném břehu řeky se vyplatí vystoupat v Letenských sadech k zajímavé vyhlídce, odkud shlédnete jedinečné panorama většiny pražských mostů seřazených za sebou v pomyslné kaskádě. Čechův most- to je dodnes jediný exemplář obloukové konstrukce z ocelových nosníků v Praze a jeho vznik se datuje do Rakousko-Uherské monarchie – do roku 1908.Karlův most a Pražský hrad
Výstavbu Mánesova mostu ovlivnil rychlý sled změn stavebních slohů na počátku 20. století, kde prvky secese vystřídalo kubistické pojetí vnímání architektury městských budov. Dokončení čtyř klenutých oblouků souvisí s ukončením útrap první světové války a jméno této spojnice Kaprovy ulice a pražského podhradí (Vojanových sadů a Valdštejnské zahrady) nese po světoznámém malíři Josefu Mánesovi. A mimochodem, víte o tom, že právě pod Mánesovým mostem vede pod Vltavou podzemní tunel trasy A pražského metra, spojující stanice Malostranskou a Staroměstskou?