Letošní Vánoce budou bílé. Alespoň u vás doma. Bílá barva je totiž barvou, která ovládá letošní výzdobu.

Každý rok nejlepší designéři z celého světa vyhlašují trendy na nadcházející Vánoce. Letos by měla vánoční výzdobě vévodit barva bílá. Tu máme spojenou s čistotou a také je to barva sněhu. Toho si sice v nížinách u nás asi zase moc neužijeme ale i tak si můžeme bílé Vánoce užít. Stačí, když bílou barvu šikovně zakomponujete do své letošní vánoční výzdoby. Což je skvělé, protože bílá se přece skvěle kombinuje se všemi barvami. Staré ozdoby tak klidně vytáhněte a přidejte k nim nápadité bílé prvky. A pokud máte i starší ozdoby po babičce nebo ty z vašeho dětství, určitě je nezapomeňte také oprášit. Kromě bílé barvy totiž letos frčí i jednoduché přírodní ozdoby a retro ozdoby, které známe z dob našeho vyrůstání.
kombinace bílých a červených vánočních ozdob

Představa bílých Vánoc

Když si všimnete, tak povětšinou je vánoční krajina zobrazována jako zasněžená. Hory sněhu na Vánoce si u nás sice můžeme dopřát tak maximálně na horách ale i tak je tato představa krásná. Představa bílých Vánoc se dochovala z období, kdy ještě u nás sněžilo častěji, a protože zimní krajina má být zasněžená, zůstalo nám to alespoň na obrázcích. Letos ale Vánoce mohou být bílé, i když za okny sněžit nebude. Vánoční inspirace pro tento rok radí, použít bílou barvu v naší výzdobě.
Bílá barva se úžasně kombinuje, proto stačí, když si pořídíte pár bílých ozdob a zakomponujete je do své výzdoby třeba i z loňského roku. Ať už s červenou, modrou, zelenou, zlatou nebo stříbrnou – bílá barva vynikne v každém případě. Pro výzdobu oken i vánočního stromečku použijte klidně i umělý sníh ve spreji a vykouzlete si v okamžiku zasněžený efekt kdekoliv doma. Letošním trendům vévodí jednoduchost, přírodní materiály, kombinace materiálů a retro ozdoby, které ještě možná máte doma ve sklepě. Tak hurá do toho.
vánoční zasněžená krajina – dekorace

Pohádkové větvičky

I dekorace na stůl může být jako z pohádky o Ledovém království. Přineste si z lesa jednu větičku bez listí a tu nastříkejte třpytkami ve spreji. Vemte si tavící pistoli a hrubozrnnou sůl a tu na větvičku poté nalepte. Vznikne vám doslova pohádková zmrzlá větvička, kterou stačí dát do obyčejné vázy. Jednoduchá dekorace je rázem na světě. Dokonalý retro efekt vytvoří zase ozdoby vytvořené ze starých formiček na vánoční pracny. Umyjte je a připevněte k nim stužky. Pověste na stromeček a máte originální ozdoby.
Ve fantazii se meze nekladou. Co vymyslíte vy?