Kvůli čemu vypadáme starší, než skutečně jsme?

Ženy utrácejí v řádech statisíců korun, aby mohly vypadat mladší, krásnější, zdravější. Ať už se jedná o vrásky, akné, zarudnutí pleti, suchá místa. A přitom stačí tak málo – změnit životní styl a přestat pleť tolik namáhat. Stres, deprese, nedostatečný spánek a jiné faktory mohou pleť přinutit vypadat starší až o deset let. Naproti tomu, budete-li se o svou pokožku správně starat, je více než pravděpodobné, že se vám pleť rozzáří a vy doslova omládnete.
spánek s pejskem

Menší změny uvidíte už za několik týdnů, stačí jenom dodržovat několik zásad:

1.       Vyhýbejte se potravinám, které mají vysoký obsah cukru
Sacharidy všeobecně vedou ke glykaci kůže. To znamená, že se molekuly cukru napojí na kolagen, který máme pod kůží, což naruší jejich pevnost ale také pružnost; pokožka přestane být odolná vůči vnějším vlivům, jako je například UV záření, ale i jiným faktorům.

2.       Dávejte si pozor na alkohol
Nejde jenom o dvě deci bílého vína k večeři, ale hlavně o kosmetiku, kterou používáte a kterou čistíte svou pleť. Alkohol pleť vysušuje, což znamená, že ubírá na její přirozené mastnotě. Ta potom pleti chybí a dochází k přílišné mastnotě, zanášení pórů, vzniku zarudnutí a pupínků.

3.       Vyhněte se rychlému hubnutí a jojo efektu
Nejenom pro vaši pleť je rychlá ztráta váhy náročná. Tuk je přirozenou součástí pokožky, a pokud ji pokožka postrádá, přestává být napnutá a vypadat zdravě. Buďto budete štíhlá, nebo budete mít zdravě vypadající pleť – po třicítce to jinak prostě nejde.
vrásky u očí
4.       Nezapomínejte na zdravý a dost dlouhý spánek
Krátkodobé problémy s pletí vám může přinést i nedostatek spánku. Ať už to jsou kruhy pod očima, pleť bez lesku, popraskané rty. To všechno může mít za následek nedostatečný spací režim.

5.       Nezapomeňte si odlíčit make-up po každém dni
Vyčistěte si pleť, i když nenosíte make-up. Celý den v práci, venku nebo při sportování je vaše pleť zanešená a potřebuje péči.