Kdy se spoléhat na sebe a kdy je naopak lepší stěhovák?

Termín, kdy se budete muset odstěhovat ze starého domova do nového se blíží. Začínáte panikařit a nevíte, kam dřív skočit. Tohle se stává mnoha lidem. Spousta z nich si neuvědomuje, že před dnem D musí hodně věcí promyslet, sehnat obalový materiál, spolehlivé pomocníky apod. Máte přitom dvě možnosti. Buď vše zvládnete sami, anebo svůj majetek svěříte do rukou profesionálů.zabalená taška

Organizace i provedení přesunu z bodu A do bodu B není snadná. Kromě mnoha krabic budete zajisté potřebovat pořádné siláky a velké auto. Důležité je si spočítat, zda se vyplatí udělat si vše sám, anebo raději zajistit pomoc od specializované firmy. Myslet musíte především na:

  • vzdálenost,
  • množství věcí a jejich velikost,
  • kolik času na vše máte,
  • jaké budou celkové náklady.

Finance na prvním místě

Začněme od konce. Peníze jsou zaručeně důležitým aspektem. Možná si myslíte, že bude mnohem levnější si zajistit vše svépomocí, ale nemusí to být pravda. Navíc si přiděláte hodně práce. I přátele budete muset odměnit, pravděpodobně najmout velké vozidlo a pokud na něj nemáte řidičák, tak k němu i řidiče. V případě osobních aut naopak budete muset jet několikrát. A to se může prodražit.

Firmy mohou být také drahé, ale není to pravidlem. Stěhování v Praze od Odnesto.cz nabízí rychlé a levné služby, které se zaručeně vyplatí. Máte-li trochu peněz navíc, tak rozhodně neváhejte. Ušetříte si tím hodně starostí, stresu i času. Ideální je nechat si od několika firem udělat nezávaznou kalkulaci.
kartony osobní majetek

Projděte si všechny výhody i nevýhody

Než dospějete ke konečnému rozhodnutí, je dobré si projít akci krok za krokem. Nejen peníze. Zamyslete se, zda máte k dispozici dostatek ochotných a silných přátel, dopravní prostředek i dostatek času. Počítat musíte také s tím, že při neodborném stěhování se může hodně věcí poničit. S tím může specialista snadno pomoci, protože jsou na tuto práci zvyklí a ví, jak ji udělat co nejlépe.