Kdy pustit děti k internetu je sporné

Rodiče dnešní generace dospělých lidí kolem 40 let to měli jednoduché, internet prostě nebyl, a jejich děti si prostě hrály venku, v horším počasí buď s kamarády u Vás, nebo u něj doma.
V dnešní době internetu jako rodiče uděláme největší chybu, když malému dítěti kolem tří let věku, abychom ho zabavili, dáme do ruky mobil nebo tablet. Určitě by bylo lepší pustit mu pohádku, ještě lepší by bylo zabavit ho společným hraním.
sociální síť facebook
Dětem předškolního věku nejspíš nemá cenu internet zakazovat, nejpozději v první třídě základní školy si k němu cestu najde. Bude lepší cesta dítěti internet ukázat, vysvětlit mu, jaké stránky k čemu slouží, je dobré založit na sociální síti jeho profil s ním, nejlépe tak, abyste věděli, jakou přezdívku má. Jistě teď namítnete, a co jeho soukromí? Je to jen pro případ, že by dítě začalo svůj notebook nebo mobil před Vámi skrývat, zrovna když je na sociální síti. Nemusí to být hned o erotických stránkách, ale malé děti se často stávají oběťmi šikany přes internet, a nechtějí se Vám s tím přiznat.
1/ Pokud dáte dítěti přístup na internetu, měli byste také promyslet, jak dlouhý čas může denně na internetu trávit, hodina je pro děti v první třídě základní školy optimální.
2/ Chce hrát na internetu hry? Zkuste s dítětem některé prohlédnout, a až si jednu vybere, má povoleno hodinu denně na internetu tuto hru hrát, zbytek odpoledne ať tráví s kamarády venku, nejhorší je, kdyby dítě začalo veškerý svůj volný čas trávit pouze na internetu.
3/ Existuje také tzv. časový zámek, který můžete na tu hodinu nastavit, a po uplynutí času, se mu připojení k internetu prostě vypne.
4/ Častým problémem bývá také připojování k internetu ve škole, na to si stěžuje spousta učitelů, i pokud dítěti koupíte chytrý telefon, nepořizujte mu paušál s datovým připojením, menším dětem stačí kratší doba na internetu doma.
sociální aplikace
5/ U větších dětí, pokud vidíte, že veškerý volný čas tráví na internetu, už je to horší, zkuste si s nimi promluvit, možná je to jen díky tomu, že se nudí. V tom případě si s nimi promluvte, co by je bavilo kromě internetu, a v této aktivitě je podporujte.