Jsem automechanik

Technika vždycky byla něco, co mě moc bavilo. Proto jsem taky přemýšlela, kam po základní škole půjdu. Chtěla jsem jít prvně na zdravotní školu anebo na ekonomickou školu, ale později jsem si řekla, že bude pro mě lepší technický obor. Jenomže u nás v okolí žádná škola taková nebyla. Všude byla samá zdrávka nebo učební obory. Jenomže já jsem chtěla něco technického, protože technika mě opravdu baví a je to můj svět. Ale nejlepší pro studenta samozřejmě je, když dělá něco, toho samozřejmě baví. Tak nechápu, proč já osobně bych musela jít na nějaký učební obor a nebo na střední školu, která by mě vůbec nebavila.

Technika je někdy složitá.

Mě baví technika, tak jsem to řekla taky svojí mamince. A víte, co mi moje máma poradila? Abych šla na automechanika. Prý tam je taky takové techniky, že se v tom budu úplně vyžívat a bude mě to hodně bavit. A taky jsem si řekla, že je to vlastně docela dobrý nápad. Vždyť přeci automechanika nemusí dělat pouze muž. Automechanik může být i žena. Nevidím na tom absolutně nic špatného.

Jsem automechanik a baví mě to.

A když jsem své mámě řekla, že je to skvělý nápad, tak se zhrozila. Moje máma mi řekla, že se dělala pouze srandu. Jenomže já ne. A jak moje máma řekla, tak jsem taky udělala. Nakonec jsem tedy šla opravdu na automechanika. Byla jsem opravdu nadšená, když mě tam vzali. Takže nyní jsem vyučený automechanik. Pracuji u strejdy, který má autoopravnu. A opravdu hodně se mi tam daří a jsem ráda, že tohle je moje máma tehdy navrhla, protože asi lepší školu bych si nevybrala. Technika je prostě technika a není to pouze jenom obor pro muže, takže mě velice těší, že to se mnou moje máma vydržela, když jsem jí vykládala třeba o tom, jak se mění motor v autě. A jakou školu máte vy? Taky jste se řídili svou hlavou nebo jste si nechali poradit? Já jsem ráda, že mi moje máma trochu tehdy poradila, vážně nevím, co bych asi dnes dělala.