Jen malou radost na Vánoce

Zejména v adventním čase si spousta lidí víc uvědomuje nedostatek financí. Vše je krásně nazdobené, z reproduktorů v obchodech hrají koledy, letáky a reklamní stojany lákají na krásné vánoční dárky. Vaše děti ještě nemají nejnovější autodráhu? Vlastně proč autodráhu – pořád nemají tablet, nový telefon? Chtěla by Vaše přítelkyně nebo manželka nový šperk?

Samozřejmě zlatý. A co rodiče, nepotřebují drahé dárkové balení doplňků stravy, na Vánoce výhodně, s dárkem zdarma? Samozřejmě chcete všechny potěšit, na všech Vám záleží a chcete ukázat, že je máte rádi. Ale co peníze?
dárečky pod stromkem
Ne každý má na vše, co by si přál pro sebe nebo pro své blízké, ale touha mít nebo darovat drahý dárek je pro některé velká. A zde nastupují různé bankovní a nebankovní instituce se svými výhodnými (nebo "výhodnými") půjčkami. Vždyť jeto tak jednoduché, stačí jen pár set korun  měsíčně a můžete nakoupit dárky podle svých představ. Co na tom, že to budete splácet celý další rok, ne-li déle?

A zde se dostáváme do onoho známého kolečka dluhů. Když někdo není schopný během roku našetřit na vánoční dárky, jak zvládne splácet ty loňské? A jak našetří na další Vánoce?

Je velmi smutné, že přesto, že se o problému zadluženosti stále více mluví, spousta lidí si stále neumí spočítat, zda na splátky bude mít. A i když v tuto chvíli finance na splácení stačí, nikdy nevíte, co bude za týden, za měsíc, za rok. Tak proč se zbytečně zadlužovat? Proč lidem nestačí mít pod stromečkem malý dárek pro radost a potřebují dostávat drahé dary? A nejen o Vánocích. Místo večeře v drahé restauraci je často zábavnější večer s rodinou. Místo neděle v nákupním centru je lepší vyrazit do přírody. Místo krabičky cigaret čerstvý vzduch.
peníze na dárky
V dnešní době je běžné prezentovat se tím, co máme, co vlastníme, jak velký máme majetek, kam jedeme na dovolenou. Ale lidé by si měli dávat pozor, aby příště místo Ježíška na Štědrý den nezazvonil exekutor.