Je třeba o sebe náležitě pečovat

Určitě znáte z praxe celý tucet nejrůznějších případů, kdy si ženy na sebe dávají co možná nejlevnější kosmetiku a krémy, které najdou, jenom proto, že u nich rozhoduje cena a kvalita ustupuje stranou, natož pak, abychom se bavili o nějaké etičnosti výrobku či jeho ekologickému dopadu na okolní svět a přírodu. http://www.lipka.cz/lipka%3Fidk%3Dzbozi4 Čím levnější je produkt, tím horší suroviny se v něm obvykle nacházejí a ryze přírodní látky jsou nahrazovány dostupnějšími, ale zato umělými, látkami, které mohou pleť i poškozovat, ne-li zanést na možné onemocnění kůže.pár dívek nakupující v obchodě s kosmetikou

Přesně z tohoto důvodu, stejně, jako byste si na tvář nepatlali nějaké bláto od cesty, neměli byste takto přemýšlet ani o produktech, které si nakupujete v obchodech, protože je velká šance, že nějaký takový levný produkt se od toho bahna lišit nebude. Na co byste tedy měli dávat extrémní pozor?

  1. Ověřená a dobrá značka s reputací

Velice důležité je mít dostatek informací o samotné značce, proč dělá, co dělá a jak to dělá. Zdali má za sebou nějaké jméno nebo alespoň se může pyšnit nějakým oceněním nebo třeba i testem prokazujícím údajné blahodárné účinky apod. To, že se jedná o velkou a známou značku, nemusí být žádným důkazem toho, že prodává jen kvalitní věci.

  1. Složení

Neskutečně důležité je složení. Jestli jsou tam chemické látky nebo přírodní, jestli jsou tam takové či makové látky, jakou to má konzistenci, jestli tam není něco, co by v kosmetice být nemělo apod.
Těch nebezpečí je spoustu a vy se v tom musíte vyznat – je pravda, že tento průzkum budete dělat jen jednou, pak už si najdete oblíbenou značku kosmetiky na pokožku a tělo, například jako je kosmetika Pure Love Pulo.
žena nanášející si na rty přípravek

  1. Dopad

Každý produkt a každé rozhodnutí spotřebitele má nějaký dopad na životní prostředí či na naši společnost. Dívejte a zvažujte i tento faktor při výběru vaší kosmetiky.