Je správné rozdělovat hračky podle pohlaví?

Mnoho rodičů se rozhodne zaškatulkovat své děti čistě podle toho, jakého jsou pohlaví. Zamyslete se nad tím. Pořizujete https://comeflexoffice.cz/clanky/porizujete-si-novou-spolecnost-a-nevite-zda-je-pro-vas-lepsi-ready-made-nebo-spolecnost-na-klic dceři jen panenky a poníky, zatímco synovi pouze autíčka a roboty? Pokud ano, tak je dost možná omezujete více než byste chtěli. A nemusíte si to vůbec uvědomit.stavba věže z kostek

Dětská dřevěná garáž od Chytráliška.cz nemusí být nutně jen pro chlapce. Z vlastní zkušenosti vím, že i děvčata si moc ráda hrají s auty, staví autodráhy a rozebírají roboty. Naopak i někteří kluci mají rádi panenky, kuchyňky a poníky.

Omezení pro jedináčky

V případě, že máte dvě děti a vyšel vám páreček, tak tuto situaci nemusíte příliš řešit. Díky tomu, že každý z nich bude mít hračky “vhodné“ pro ně podle stereotypů, budou si je mezi sebou půjčovat. Díky tomu se oba dostanou k velkému spektru produktů, ke kterému se ovšem jedináčci vůbec nedostanou. Pravdou ale je, že děti jsou jednoduše zvědavé a společenské stereotypy je nezajímají.

Rodiče uvažují špatně

Většinu z nás to možná ani nenapadne. Když máte doma chlapce, logicky vlastníte pouze klučičí hračky. A když máte doma děvče, tak zase jen holčičí. Tím pádem se ovšem vůbec nedostanou k tomu ostatnímu. Na trhu je ovšem nespočet nejrůznějších produktů, které jsou stejně dobré pro všechny. Nenecháte-li je, aby si zvolili sami, hodně je tím omezujete.

Každý z nás je jiný

Ano, každá lidská bytost je odlišná. Po světě chodí spousta dívek, které se rády probírají motorem auta a naopak mnoho mužů, které baví tanec či stříhání vlasů. Nenecháváte svou ratolest, aby si předměty vybírala sama? Velká chyba. Můžete tak jejich vývoj a budoucnost odklonit od cesty, kterou by se mohla ubírat. A tak můžete negativně ovlivnit zbytek jejich života.tři panenky

Neplatí to jen o hračkářství

Nenechte se omezit společenskou zabedněností, která se táhne po desítky let. Dříve bylo úplně jedno, kterou barvu mělo jaké dítě. Nikdo to nerozděloval a všem to bylo jedno. Snažte se otevřít mysl i při výběru oblečení, ale i kroužků. Nikdy své potomky nenutně do něčeho jen proto, že je to určeno pro kluky nebo holky.