Jakou masáž si vybrat?

Záleží také na tom, jak zdatný typ člověka jste a jestli jste zvyklí chodit na masáže klasické či sportovní, protože na některé typy masáží musíte být zvyklí. Zde jsou základní charakteristiky některých druhů masáží. Asi většina z nás má nějaké zkušenosti s masáží, ale třeba najdete něco zajímavého, co ještě vyzkoušet.
masáž klasická
· Klasická masáž
Bývá také označována jako švédská masáž a jedná se hlavně o to uvolnit ztuhlé svalstvo. V naprosté většině se jedná o masáž zad případně nohou na holém těle v poloze vleže. Délka masáže už záleží na domluvě. Zpravidla ale nepřesahuje hodinu. Klasické masáže jsou základní nabídkou všech masérů.
· Sportovní masáž
Masáže určitě znají sportovci a sportovní masáže jsou ve velké většině určeny jim nebo jinak fyzicky aktivním lidem. Jejich úkolem je regenerovat a uvolnit svalstvo po výkonu. Před výkonem naopak svaly připraví. Sportovní masáže jsou cíleny na specifická místa na těle, která jsou třeba připravit či uvolnit.
fyzio masáž
· Masáž Lomi Lomi
Jedná se o druh havajské masáže, u které se využívá hlubokých tahů pomocí předloktí. Je to tedy trošku jiný postup než obvykle znáte, ale není nepříjemný – naopak. Používají se aromatické oleje a cílem je se naprosto uvolnit. Tyto masáže mají také za smysl harmonizovat celý organismus. Ve většině případů budete unášení podkresem jemné relaxační hudby.
· Tantrické masáže
Pokud chcete prožít něco opravdu výjimečného a dopřát svému tělu veškerý potenciál masáže, potom můžete využít některou ze smyslných tantrických masáží . Vždy by mělo platit, že jste o všem informováni dopředu a na všem se domlouváte s masérem, který by vám měl také být sympatický, protože s ním prožijete hluboký zážitek. Cílem těchto masáží je opět harmonizovat celý organismus a toho nejlépe dosáhnete také uvolněním sexuální energie. Takže pokud vám to není proti mysli, směle do toho.