Jak na domácí manikúru v kterémkoli ročním období

–          Říká se, že lidé si o vás vytvoří obrázek podle prvního dojmu
–          Podle psychologů se nejdříve díváme na dvě věci, podle kterých posuzujeme člověka: na boty a na ruce
–          Pěstěné ruce, ať už u mužů nebo u žen, jsou známkou péče o sebe, kvalitní hygieny, ale také toho, jak se cítíme
Ptáte se, jak vašim rukám dopřát tu nejlepší péči, případně jakou hydrataci potřebují v zimě? Pokračujte ve čtení.

Ať už gestikulujete, podáváte ruku k seznámení, platíte v obchodě, někomu něco podáváte nebo si něco berete, když se držíte v tramvaji nebo v autobuse – vaše ruce jsou neustále na očích. Ruce jsou vlastně naše vizitka. Vyjma našeho obličeje je to jediná část těla, kterou veřejně obnažujeme a dáváme na odiv. Vždy uděláte dojem, pokud jsou vaše nehty a ruce správně upravené a dostatečně hydratované, zvlášť v zimním období.

V posledním desetiletí se navíc staly pěstěné nehty symbolem dámy z vyšší společnosti. Protože čím pěstěnější nehty máte, tím více je pravděpodobné, že se neživíte rukama nebo manuální prací.


Když nechcete jít do salonu

Pokud patříte mezi ty ženy, které nechtějí vyhazovat peníze za profesionální péči, vězte, že to nemusí být nutně špatně. Domácí péče je stejně důležitá jako ta v salonu. Jak si správně udržovat nehty a ruce?
1.       Zabraňte vysušování rukou
Používejte na domácí práce rukavice, abyste zabránili kontaktu chemikálií s pokožkou, protože právě chemikálie, saponáty a jiné prostředky způsobují vysoušení a poškozování kůže.
2.       Kdo maže, ten jede
Zvlášť v zimním období byste měli své ruce rozmazlovat hydratačními krémy, jež jsou určeny na ruce. Rychle se vpíjí a zanechávají pokožku vláčnou a příjemně hebkou.
3.       Zbavte se staré kůže
Používejte peeling, a to přibližně jednou za deset dní.

A jak na nehty?
–          Používejte pilník
–          Používejte zpevňovací a vyživovací laky
–          Používejte odlakovač bez acetonu