Instax fotoaparáty: Když Instagram potká realitu

Ø  Instaxové fotoaparáty ve skutečnosti nejsou nic nového. Jedná se o potomky polaroidových fotoaparátů, které byly populární v 70. a 80. letech. Stejně jako polaroidové fotoaparáty, výhodou instaxových fotoaparátů je rychlé vyvolání fotografií. Pořídíte snímek, počkáte několik minut, a výsledkem je fotografie ve čtvercovém formátu a s charakteristickým zabarvením. Instaxovým kamerám se ovšem podařilo vyladit několik nedokonalostí, které polaroidové fotoaparáty měly.
klasické foto
Na rozdíl od polaroidů, instaxové kamery tisknou během několika sekund a to, co vidíte v záběru, je většinou i to, co uvidíte na fotografii. Dnešní instaxové kamery mají kvalitní čočky,  Ve srovnání s polaroidovými fotoaparáty jsou instaxové fotografie také výrazně levnější, za cenu jedné polaroidové fotografie můžete mít tři instaxové.
 polaroid kamera
Ø  Dnešní trh nabízí výběr z mnoha typů a tvarů fotoaparátů, od roztomilých přístrojů v jasných barvách po napodobeniny původních přístrojů. Některé přístroje dnes zvládnou pořizovat video, mnoho z nich je voděodolných, a skoro všechny vypadají skvěle. Při pořizování se tedy nebojte dát na svůj osobní vkus, ale kromě toho se zaměřte i na rychlost závěrky a výdrž baterie. Některé fotoaparáty se dají nabíjet přes USB, zatímco do dalších budete potřebovat baterie. A pokud se stále nemůžete rozhodnout, nebojte se zajít do obchodu a vyzkoušet si, jak vám fotoaparát sedí v ruce. Většina foťáků je větších a těžších než klasické fotoaparáty, a často se drží ze stran, takže může chvíli trvat, než najdete ten pravý právě pro vás.
 camera instax
Ø  Do fotoaparátu budete potřebovat i speciální papír, ale potom už je fotografování snadné. Namíříte na objekt, který chcete vyfotit, zaostříte, zmáčknete spoušť. Poté vyjede papír, počkáte pár sekund, a vidíte hotovou fotografii. Kromě toho si ještě můžete vyhrát s bleskem, ostřením a dalšími aspekty fotografie. Smiřte se ale s tím, že instaxové fotoaparáty jsou primárně určené k radosti z okamžité fotografie, ne jako nástroj vysokého umění. Své uplatnění najdou na party, ve skupině přátel či na víkendovém výletě, ne v galerii.
 
Ø  Pokud pořád nejste přesvědčeni, že potřebujete instaxový fotoaparát, tady je pár tipů, co se fotografiemi dá udělat. Pokud rádi vytváříte koláže či jinak pracujete s fotografiemi, je pro vás instaxová kamera nepostradatelným pomocníkem. Instax je také perfektní pro děti, které okamžitě uvidí výsledek svého snažení na papíře. A jak bylo řečeno výše, malý instaxový fotoaparát je skvělým oživením každého večírku.