Instagram

Z televize se na nás valí spousta zpráv a nových informací, trh je přesycen méně či více kvalitními periodiky, ale už i internet má svou důležitou roli v předávání informací. Ať už formou informačních serverů nebo jednotlivých webových stránek, tak v podobě sociálních sítí. Jednou z oblíbených je například Instagram. Je možné ho navštěvovat jako „nenápadný“ pozorovatel. Vybrat si skupinu lidí nebo známých osobností a sledovat co mají k snídani, kam jeli na dovolenou nebo kolik zrovna uběhli kilometrů.
logo instagram
Ovšem myšlenkou je spíš aktivně přispívat, dávat příspěvky a fotografie z cest, hezkých míst, restaurací, kde jste si pochutnali právě Vy. Detailní záběr jídla, je přímo nutností. Odměnou Vám je pak počet zhlédnutí a komentářů Vašich sledujících. Pohrát si můžete i s estetickými úpravami Vašich fotek a příběhů, těch Instagram nabízí velké množství a stále dochází ke zlepšením a inovacím.  
Hodně „instagramerů“ využívá tuto síť ke své prezentaci. Ať už v podobě nových zdravých receptů, uměleckých fotografií, videí, krátkých instastories. Nabízí své produkty nebo služby, popř. výrobky firem, se kterými mají spolupráci. Nakouknete do jejich kuchyní a obývacích pokojů, poznáte jejich osobní život (ovšem jen do té míry, do jaké vám to dovolí). Takový člověk se pak stane vzorem a inspirací pro mnoho lidí. Může ovlivnit jejich další cestu, výběr povolání, zájmy, koníčky. Může motivovat své sledující k dobročinným účelům a podobně. I to je totiž možnost, jak využít pozitivně sociální síť. Příkladem je nejeden známý zpěvák, herec, moderátor.
online v restauraci
Dívky a dámy mohou sledovat, co právě nosí Simona Krainová nebo Pink. Pozor ovšem na to, že i tyto dámy jsou jen z masa a kostí a mohou mít fotky upravené, aby lahodily oku diváka a přibývalo co nejvíce sledujících. Hezky se kouká na hladkou pleť, štíhlé tělo nebo v přírodě na krásnou pláž zalitou sluncem, na modré nebe bez mráčku….. nenechte se zmást. Nic není tak růžové, jak vypadá. Tráva nemusí být tak zelená, moře nemusí být tak blankytně modré, jak se prezentuje. Reálný svět je trochu odlišný a je potřeba tento rozdíl rozeznat. Netrápit se něčím, co ve skutečnosti třeba ani není pravda. Všichni jsme z masa a kostí a máme svá trápení a své chyby. To, že je někdo neprezentuje veřejně, neznamená, že neexistují…