Hrábě už dávno nejsou in

Pohled na podzimní zahradu budí u někoho uklidňující dojem, kdy se příroda chystá na odpočinek v zimním období. Někoho naopak rozčiluje pohled na spadané listí, které vítr rozfoukává po celé zahradě i na chodníčky. I když ho jeden den během dopoledne shrabete a uklidíte, stále na stromech zůstává dost listů na to, aby do odpoledne vypadal váš trávník stejně jako před hrabáním.
 staré hrábě

Fukary a vysavače

I na úklid listí už dnes existují pomocníci, a to fukary nebo vysavače listí.
l  Již zmíněné fukary zcela jistě uplatníte na menších zahradách. Ale velkými pomocníky jsou i při větším objemu listí, které jsou schopny bez potíží nafoukat na velkou hromadu.
 
Vysavače vám mohou pomoci nejen při úklidu malých hromádek listí, ale i drobnějšího nepořádku, například vytrhaného plevele apod. Potíže byste ale mohli mít v situaci, kdy máte větší pozemek a listí je rozfoukané po celé zahradě. Ono běhat a vysávat listí po jednom není zrovna moc pohodlné.
foukání na ulici

Fukar a vysavač v jednom

l  A proto je tady ještě třetí nabídky, která obsahujefukar a vysavač v jednom. Některé přístroje jsou lehce ovladatelné, při některých budete muset provést větší změny při záměně foukání a vysávání. Některé navíc obsahují i drtič odpadu a jsou vhodné nejen pro úklid listí.

A co je důležité při výběru?

l  Pro někoho samozřejmě cena, nicméně je důležité si uvědomit, že čím levnějšího pomocníka si vyberte, tím méně kvalitnější budou jeho služby.
l  Pokud máte menší zahrádku s jedním stromem a několika keříčky, postačí vám i levnější malý příkon. V opačném případě je ale potřeba, aby měl dost vysoký výkon.

l  A v neposlední řadě nesmíme zapomínat ani na zdroj. Na výběr jsou vysavače elektrické, benzínové i síťové, přičemž samozřejmě má každý své výhody i nevýhody.
 
Proto je vždy lepší poradit se s odborníkem, který je vám v obchodě se zahradním vybavením vždy k dispozici.