Bylinky jsou stejně účinné jako chemické přípravky, které si denně dáváme na pleť. Vždyť se bylinky a různé domácí produkty používaly k čištění a vyživování pleti už dávno před tím, než nějaké chemie existovala.
Poznejte typ své pleti a najděte, kde má vaše pokožka na tváří největší slabiny, podle těch si vyberte ty správné bylinky.
Na co dát pozor
– Kosmetiku musíte upotřebit co nejrychleji, více než pár dní vám nevydrží
– Vyrábějte jenom minimální množství domácího krému či oleje
– Uschovávat ji musíte v chladu, aby se nezkazila
– Nejlépe ji udržovat v temnu, například ve spíži či v ledničce
– Dbejte vysoké opatrnosti při nanášení, hlavně v oblasti okolo úst a očí
Jak kosmetiku nanášet
– Vyhněte se nanášení pomocí prstů
– Vyzkoušejte ji nanášet pomocí špachtličky
Jaké typy kosmetiky si můžete doma pořídit?
– Na suchou pleť
Na tu je nejlepší voda z bazalky. Použijte deset listů bazalky, přidejte k nim okvětní plátky květin, aby vám voda krásně voněla, přidejte vařící vodu a nechtě vylouhovat asi dvacet minut. Vodu pak nanášejte dvakrát denně.
– Peelingová maska
Je vhodná pro všechny typy pleti. Smíchejte drcená semena černuchy se lžící lněného oleje a s ovesnými vločkami. Po dvaceti minutách působení na tváři masku smyjte vlažnou vodou.
– Proti akné
Měsíčkové květynamočte do kokosového oleje a nechte je tam více než týden, pak směs pčeceďte pomocí horké lázně. Dostanete tak vlastní měsíčkovou mast.
– Na podrážděnou pleť
Nejlepší je rozmarýn, který stačí nastrouhat a poté nechat na tváři alespoň půl hodiny. Nezapomínejte, že tyto masky nesmí přijít do kontaktu s očima či ústy.
– Na stažení pórů
Pokud vás trápí zarudlá kůže nebo příliš často se zanášející póry, posbírejte i květy lípy a vylouhujte je v horké vodě. Přeceďte a vodu můžete použít jako pleťovou vodu nebo osvěžovač v rozprašovači, který je ideální do kabelky.