Domácí péče o pleť

Bylinky jsou stejně účinné jako chemické přípravky, které si denně dáváme na pleť. Vždyť se bylinky a různé domácí produkty používaly k čištění a vyživování pleti už dávno před tím, než nějaké chemie existovala.

Poznejte typ své pleti a najděte, kde má vaše pokožka na tváří největší slabiny, podle těch si vyberte ty správné bylinky.

Na co dát pozor

–          Kosmetiku musíte upotřebit co nejrychleji, více než pár dní vám nevydrží
–          Vyrábějte jenom minimální množství domácího krému či oleje
–          Uschovávat ji musíte v chladu, aby se nezkazila
–          Nejlépe ji udržovat v temnu, například ve spíži či v ledničce
–          Dbejte vysoké opatrnosti při nanášení, hlavně v oblasti okolo úst a očí

Jak kosmetiku nanášet

–          Vyhněte se nanášení pomocí prstů
–          Vyzkoušejte ji nanášet pomocí špachtličky

 přírodní kosmetika
Jaké typy kosmetiky si můžete doma pořídit?

–          Na suchou pleť
Na tu je nejlepší voda z bazalky. Použijte deset listů bazalky, přidejte k nim okvětní plátky květin, aby vám voda krásně voněla, přidejte vařící vodu a nechtě vylouhovat asi dvacet minut. Vodu pak nanášejte dvakrát denně.

–          Peelingová maska
Je vhodná pro všechny typy pleti. Smíchejte drcená semena černuchy se lžící lněného oleje a s ovesnými vločkami. Po dvaceti minutách působení na tváři masku smyjte vlažnou vodou.
použitý krém
–          Proti akné
Měsíčkové květynamočte do kokosového oleje a nechte je tam více než týden, pak směs pčeceďte pomocí horké lázně. Dostanete tak vlastní měsíčkovou mast.

–          Na podrážděnou pleť
Nejlepší je rozmarýn, který stačí nastrouhat a poté nechat na tváři alespoň půl hodiny. Nezapomínejte, že tyto masky nesmí přijít do kontaktu s očima či ústy. 

–          Na stažení pórů
Pokud vás trápí zarudlá kůže nebo příliš často se zanášející póry, posbírejte i květy lípy a vylouhujte je v horké vodě. Přeceďte a vodu můžete použít jako pleťovou vodu nebo osvěžovač v rozprašovači, který je ideální do kabelky.