Domácí meteostanice vám nahradí předpověď počasí

Rtuťové ani lihové venkovní teploměry už opravdu nejsou nejlepším řešením, jak zjistit aktuální stav počasí co nejrychleji a především co nejpřesněji. To je samozřejmě velmi důležité nejen třeba pro řidiče vozidel zejména od podzimu až do jara. Ale stav počasí, popřípadě skutečně aktuální předpověď na nejbližší hodiny, jsou důležité i pro tak obyčejnou věc, kterou je vhodné oblečení. Současný trh elektroniky nabízí několik typů meteostanic.
počasí meteorologie
Důležité je, co od meteostanice očekáváte. Někomu opravdu stačí jen tateplota nebo typ srážek, který zrovna venku je. Jiné může zajímatvlhkost vzduchu, síla a směr větru nebo tlak.
 

Co vše tedy od vaší domácí stanice můžete očekávat?

·         teplota vzduchu (vnitřní i vnější)
·         atmosferický tlak
·         čas a datum
·         fáze měsíce
·         rychlost, síla a směr větru
·         množství srážek
·         pocitovou teplotu
·         rosný bod
 
Většina domácích meteostanic je digitálních a fungují na principu čidel, které si umístíte venku na libovolné místo, kde chcete mít změřenou danou hodnotu. Čidel můžete použít i více. Celá stanice je řízna satelitním radio signálem, takže je naprosto přesná. A veškerý přenos informací probíhá bezdrátově, takže nemusíte nikde vrtat žádné otvory na kabely. Jednotlivé senzory jsou napájeny tužkovými bateriemi.
mraky nad polem
Ač vás to možná překvapí, existují digitální meteostanice, které obsahují i čidla do vašich pokojových květin, ale i květin v truhlících nebo na záhoncích. a jsou schopná zjistit vlhkost půdy a upozornit vás na potřebu zálivky. Na tato čidla nemá vliv ani okolní vlhkost ve skleníku nebo přímé sluneční záření.

Co se týče technických parametrů, jedním z důležitých je vzhled, který určená LCD displejem. Ten můžete mít černobílý ale i barevný. U některých najdete i možnost připojení na počítač, kde si můžete třeba stahovat hodnoty za určité časové období a vytvářet grafy.