Dětský pokoj – malý svět pro velké sny

Děti jsou nadšené z netypických a zvláštních míst. Výklenky, okenní sedátka či různé skrýše jsou pro jejich fantazii a hry jako dělané. Výhodné jsou postele na vyvýšeném místě, které poskytnou další užitný prostor. Když  přidáte závěs, můžete vytvořit oddělený prostor pro dva sourozence v jednom pokoji.
Pokud nechcete dětské hračky ukládat všude po bytě nebo domě, nepodceňujte úložné prostory dětského pokoje. Když pokoj vybavíte účelnými jednoduchými prvky, jako je například jednoduchá knihovna, nábytek můžete kombinovat a později využít k  jiným účelům až dítě povyroste. Myslete na to, že dětský pokoj je v první řadě místem, kde se Vaše dítě má cítit dobře
dětská tapeta

Levná a nápaditá řešení

 
1.       Závěsné úložné díly
Oblíbeným a levným řešením jsou úložné díly ze síťoviny. Umožní vidět obsah uvnitř, proto si dítě může hračku vybrat bez přehrabování v zásuvce. Děti rády vidí svoje hračky kolem sebe.
2.       Výstavka 
Nezapomeňte také na místo, kde si dítě může vystavit vytvořené obrázky a výrobky. Dřevená tabule, která by zabírala prostor pro hraní lze nahradit tak, že můžete část stěny natřít barvou na tabule. Stejně můžete část stěny opatřit korkem nebo polystyrenovým obkladem, na který se dají výstřižky a obrázky připevnit pomocí špendlíků nebo napínáčků.
3.       Úložné boxy ušetří čas a místo
Pro ukládání různých drobností a množství hraček se výborně hodí různé kontejnery, košíky a plastové boxy s víkem. Víko zajistí, že se do nich nebude prášit a zároveň je můžete na sebe stohovat. Dají se sehnat v mnoha rozměrech. Některé úspěšně schováte pod postel, jiné se vejdou na dno skříně a pomohou Vám udržet ve věcech systém a pořádek.  Kdo má raději přírodní materiály, může sehnat boxy i textilní nebo proutěné.
hračky na poličce
4. Neskladujte zbytečně
Pravidelně probírejte oblečení a hračky, ze kterých již děti vyrostly. Ty rozbité a nepotřebné vyhoďte, pěkné a funkční pošlete dále. Udělají někomu ještě hodně radosti. Vždy věci probírejte společně s dítětem a jejich názory respektujte. Hračky, které mají děti oblíbené, jsou součástí jejich identity. Proto buďte citliví a nevyhazujte hračky bez jejich souhlasu.