Český Boyard

Kdo by neznal soutěžní pořad Pevnost Boyard? Pro mnohé se tento program stal v mládí téměř kultovním. Nenajde se mnoho lidí, kteří by ani na chvilku nezatoužili stát se jedním ze soutěžících a vydat se právě do tohoto místa splnit některé úkoly, najít klíče, vyřešit hádanku ve formě slovních indicií.
střed hradu
Každý měl určitě své oblíbené disciplíny, ale i mnohé, kterým se chtěl raději vyhnout. Zcela určitě patřily do druhé skupiny právě úkoly se zvířaty, respektive s různě a hrůzně velkým hmyzem nebo i hlodavci.

Nicméně, přiznejme si, že cesta do Francie (nemluvě pro mnohé o jazykové bariéře) patří spíše do oblasti snů. Že by tedy dětská touha nebyla nikdy naplněna? Omyl. Pevnost Boyard si můžete vyzkoušet i v Česku. Pravda, rozhodně se nesetkáte s hučícím mořem, nepřekonatelnými hradbami, vodními disciplínami a naštěstí pro mnohé ani se zvířaty. Se zbytkem ale dozajista počítat můžete.

Česká verze této hry – TEPfaktor – vás zcela pohltí. Moře sice není, ale pláž si užít můžete. Kromě ní i umělý jeskynní komplex s mnoha dveřmi skrývajícími různě zapeklité úkoly. Nebudete hledat klíče, ale svou fyzickou výkonnost i bystrý rozum uplatníte za všemi dveřmi.

Dobrá zpráva je, že úkoly nepodstupujete sami, ale ve skupině. I když o to je daný úkol možná těžší. Rovnováha, spolupráce a hlavně nápad, jak kterou místností projít, abyste mohli získat potvrzení o jejím překonání. Výhodou je, že v případě neúspěchu můžete daný úkol opakovat, kolikrát budete chtít.
stojka na pláži
Hru si odstartujete samostatně zmáčknutím základních bodů na začátku úkolu. Na jejím konci provedete to samé, abyste měli potvrzení, že jste hru zvládli. Udržte tempo a překonejte přes dvacet úkolů. K těm závěrečným se ovšem budete muset propracovat přes kódy.

Pokud vám čas vyprší, v místnosti se setmí a vy musíte odejít. V celém komplexu nebudete zcela určitě sami, ale najdete mnoho dalších pobíhajících skupinek, takže vyhecovat se k nejlepšímu výkonu bude lehčí, než se zdá.