Bydlení v novostavbě

Pokud jste průměrně vydělávající Čech, můžete mít pocit, že postavit si vlastní dům, je pro vás věc naprosto nereálná, ovšem opak může být pravdou. Jediné, co vám stojí v cestě je opustit svoji komfortní zónu a oprostit se od toho, co vám stojí v cestě. Nejčastěji je to místo nebo město, ve kterém žijete. Největším problémem totiž bývá cena pozemku, která ve větších městech často paradoxně přesahuje cenu celé stavby, proto není špatné zvážit, zda se nepřesunout někam na vesnici u nějakého menšího města, ve kterém si seženete stejnou práci, jakou máte ve městě, ve kterém právě žijete. Pokud máte i vydělávající partnerku či partnera, dosáhnout na hypotéku nemusí být nikterak velký problém.
mraky nad domem
Potom už vašemu snu nemusí nic stát v cestě. Společně si nakreslíte první představu půdorysu vašeho domu a hurá za projektantem, ten vás sice pravděpodobně postaví zase nohama na pevně na zem, ale nakonec společně vytvoříte jistý kompromis jak s velikostí domu, tak cenou. Po roce vyběhávání po nejrůznějších úřadech, po dvou letech bojů se stavební firmou, po shánění a uhánění nejrůznějších řemeslníků jako jsou tesaři, stolaři, podlaháři, instalatéři a kováři, po vyluxování konta, kdy zjistíte, že fasádu domu a všechny terénní práce už budete muset platit dalších deset let ze svých výplat, ze kterých ještě budete muset splácet hypotéku a po všech těch šedivých vlasech, které se vám za tu dobu objevily na hlavě, si nakonec sednete před ten váš vysněný dům a řeknete si, že to všechno stálo za to.
řadový dům
Protože je tak krásný a vy v něm spolu se svými dětmi prožijete celý zbytek života. Vaše děti budou šťastné, protože budou mít své krásné pokojíčky a soukromí, které byste jim v panelákovém bytě nikdy nemohli dopřát, vaše žena bude nadšená, protože bude zvelebovat vše kolem domu a vy si konečně můžete zařídit tu chlapáckou dílnu, kterou jste si vždycky přál a do které budete chodit vždy odpočívat od práce a možná tak trošku i od své početné a šťastné rodiny.