Buďte cool v dětských očích

Konec školního roku je náročný ro obě strany. To Vám potvrdí každý student či žák. Venku je krásně a my musíme být zavřeni v budovách, které jsou často bez klimatizace a to na atmosféře opravdu nepřidává. Zkuste ale namísto pocit otrávení namotivovat sami sebe k tomu, že už brzy odjedete někam do klidu a budete relaxovat. Když se zvládnete ovládnout Vy, půjdete dětem dobrým příkladem a ty Vás budou následovat a uvidíte, že spolupráce bude ihned mnohem lepší.
zaparkovaná kola

Naplánujte si s dětmi nějaký krásný školní výlet. Pokud nejste dobří organizátoři, nebojte se svěřit vše do rukou profesionálů: . Spolehlivý tým se Vám postará nejen o dopravu a ubytování, ale často i vypomůže s aktivitami pro děti. A věřte, není nic krásnějšího než vidět děti se radovat a nadšeně spolupracovat na jejich rozvoji.
staré kufry

Zbavte se na chvíli role učitele a buďte k dětem otevření. Mladí velmi dobře reagují na to, když se jim trochu otevřete a dáte jim najevo, že jste také jen obyčejní lidé a že jste taky kdysi byli na jejich místech. Nebojte se jim svěřit s Vašimi zkušenostmi a vést otevřené diskuse. Děti mají často na věc zcela jiný pohled než dospělí. Ten pohled je ale zdaleka více přímočarý a kolikrát zvládnout vyřešit složitý problém naprosto bez potíží, zatímco Vy byste si nad ním lámali hlavu několik dnů.

Udělejte si oddechovou hodinu. Vzpomeňte si na dny, kdy jste seděli v lavicích právě Vy a jak jste byli vděční za každou chvilku volna a uvolnění během posledních měsíců školy. Volnější hodina nemusí nutně znamenat, že se nebude vůbec nic dělat. Přineste zajímavý a poučný film, který dětem uvedete krátkou přednáškou o problému, kterému se film věnuje. Uvidíte, jak je to zaujme a brzy se o Vás na chodbách začne mluvit jako o tom oblíbeném učiteli či učitelce.