Antivirový program byl ve skutečnosti virus

Nezáleží na tom, jak dobře dbáte na ochranu svého laptopu, stolního počítače, netbooku, tabletu nebo chytrého telefonu. S dobou se zlepšují také viry, které se snaží napadat naše zařízení a pomocí vydírání nás přimět k tomu, abychom zaplatili velkou částku jenom za to, aby nám naše data vrátili. A co hůř. Tyto viry mohou ukrást naše hesla, ať už k účtům, na kterých máme ukryty soukromé či intimní informace, nebo hesla k bankovním účtům.
zločinec kyberprostor
Ani když se chráníte, nemusíte být v bezpečí
I kdybyste měli nejlepší ochranu proti virům, pokud si stáhnete do počítače něco, co podléhá velmi dobrému šifrování a není to primitivní Trojan, je pravděpodobné, že si můžete nainstalovat do počítače program, který je ve své podstatě virus. Přesně takhle funguje vyděračský Ransomware DetoxCrypto, který byl počítačovými piráty zamaskován za program, který byl pojmenovaný jako antivirus.

DetoxCrypto – virus maskovaný za antivirus
Anti-malware společnosti Malwarebytes vůbec žádným pomocníkem firewallu nebyl. Naopak. Jednalo se o pirátský program, který ve chvíli, kdy jste rozjeli scan počítače, aby program našel viry, naopak viry do vašeho počítače nainstaloval. A to viry vyděračské.
anti počítačový virus
Piráti se tak snažili vyvolat v uživateli mylný dojem, že je v bezpečí, takže bez e strachu klikne na tlačítko „prohledat počítač“, který by ale nenašel viry, naopak by našel všechny vaše soukromé informace a zašifroval veškeré vaše dokumenty, abyste k nim nemohli, než zaplatíte výkupné nebo necháte počítač odšifrovat profesionály.

Každý by měl hlídat, na které stránky chodí a co stahuje do počítače
Může jít o jakýkoli program na nelegální platformě, který si stahujete do počítače. Pokud nestahujete z oficiálních a prověřených zdrojů společností, které dobře znáte, měli byste se mít na pozoru, jaký že program si to vlastně stahujete. Může jít třeba o konvertor videí či hudby, může jít o přehrávač nebo právě o antivirus.