LED diodová světla v širokém rozpětí využití

Bodové nebo celkové osvětlení

Diodová svítidla spíše nahrávají rozmístění více kusů nezávislých světel, která osvětlují jen části prostoru pod určitým úhlem. Většina z nich je totiž konstruována jako směrová, pouze některé žárovky (závit E27 a E14) se využívají jako centrální. U všesměrových jde o typy tzv. kukuřice, anebo podobného tvaru válce, kdy jsou diody rozmístěny po obvodu žárovky.
Jinou kategorii tvoří LED panely a zářivky. Ty slouží pro osvětlování prostor především stropními svítidly zabudovanými do podhledů a rovných či šikmých stropních konstrukcí a jsou náhradou stávajícího osvětlení zářivkami nebo výbojkami.

led panely

Proč polovodiče

Jsou to elektronická zařízení, která pracují na odlišném principu ve srovnání s běžnými žárovkami, které již byly staženy z prodeje, anebo kompaktními zářivkami, kde světlo vzniká pomocí předřadníku a elektrického výboje s rozptýlenými částicemi luminoforu. Diody jsou integrovanou součástí elektronických čipů a nepřetržitý vývoj této technologie přináší na trh stále další inovace a vylepšení. Především jde o zvýšení světelné účinnosti diod, které byly ještě před třiceti lety prakticky nepoužitelné.
Dnes se již běžně prodávají ve formě integrovaných diod do reflektorů a mohou být náhradou veřejného osvětlení, sportovních stadionů, obchodních center, dopravních uzlů, železničních a lodních překladišť, výrobních hal a skladů a mnoha dalších praktických využití.

hruška

Výhody LED žárovek

Obecně lze říci, že se jedná o technologicky nejvíce propracované typy osvětlovací techniky na trhu. Nespornou předností je jejich extrémně dlouhá životnost, většina svítidel může být v nepřetržitém provozu déle než 5 let. Dále je to okamžitý náběh na maximální výkon, absence blikání a nepříjemných zvukových efektů, které provázely staré zářivkové trubice.
Vyrábí se v širokém spektru barev, od mnoha barevných variací až po bílé světlo s charakteristikami teplého nebo chladného odstínu s využitím pro pracovní činnost nebo naopak k navození relaxační atmosféry.